Yazmaya Yeni Başlayan Yazarlar İçin Yaratıcı Mekanlar

Tarih’te yazının bulunmasından beri, yazmak ve yazı insanlar için her zaman önemli olmuştur. Yazmak ta konuşmak gibi iletişimin önemli bir yoludur. Yazıyı sadece insanlar arası iletişimi sağlayan bir iletişim kaynağı olarak düşünmemek gerekir. Yazı aynı zamanda sanatla da özleşmiştir. Öyle ki, sinemadan müziğe, şiirlerden romanlara, tiyatrodan opera ya bir çok sanat dalında yazı çok önemlidir.

Ryaratici-yazarlikapsodi Sanat Yaratıcı Yazarlık Kursu olarak biz, bugünkü yazımızda yazmaya yeni başlayan yazarlar için, onlara yaratıcı yazarlık konusunda yardımcı olacağını düşündüğümüz birkaç farklı mekan tavsiyesinde bulunmak istedik. Ücretsiz Yazarlık Derslerimiz için                            0533 014 23 94 den bize ulaşabilirsiniz.

Yazarlık sanatında yazma eylemi, sadece elinizde kalem kağıt, ya da bir bilgisayar varken yapılan kelimeleri somutlaştırma işlemi değildir. Bir yazar düşündüğü her an sanat yapıyor demektir. Düşünmenin, hayal kurmanın bir sınırı ve belirli mekanı yoktur. Hayal kurarken hiçbir mataryele ihtiyacınız yoktur. O yüzden yazma, yazı eylemenin alt yapısını oluşturan düşünme ve hayal eylemi olarak her zaman ve her yerde yapılabilir.

Yazarlığa yeni başlayan arkadaşlar için hazırlanan bu yazıda, hem yazmanın düşünce ve hayal boyutu için gidebilecekleri, hem de yazma işlemini fiili olarak yapabilecekleri birkaç mekandan bahsedeceğiz.

1-Sakin Bir Kafeterya

Çok gürültülü olmayan, alttan ince ve yumuşak bir müzik duyabildiğiniz bir kafeterya da yazmak gerçekten çok eğlencelidir. Böyle yerlerde yazmanın en büyük avantajı istediğiniz zaman kahve ya da çay içebilmenizdir ve bunu yapmak için yazmayı bırakıp vakit kaybetmenize gerek yoktur.

2- Sahil Kenarları

Kış aylarında biraz zor olsa da, yaz aylarında denizin sonsuzluğu ve güneşin size sunduğu yaşam enerjisi, yaratıcılığınızı ve ruhunuzu besleyecek ve çok güzel şeyler yazmanıza yardımcı olacaktır.

3-Eski Bir Çocuk Parkı

Eski bir çocuk parkına giderseniz, bu sizin yaratıcılığınızı oldukça olumlu etkileyecektir. Özellikle de gittiğiniz park sizin çocukken gittiğiniz bir park, yada benzeri bir park ise. Çünkü çocukluğumuzda sahip olduğumuz hayal gücüne sahip olmak çok zordur ve öyle bir parka gittiğinizde bilinç altınız sizi çocukluğunuza götürür. Çocukken sahip olduğunuz hayal gücüne sahip olduğunuzda gerçekten yaratıcılık konusunda başarılı olursunuz.