Yan Flüt Hikayem

Rapsodi Sanat, yan flüt kursu olarak bu günkü yazımızda bir kursiyerimizin enstrümanı ve sanat merkezimiz hakkında yazdığı bir yazıyı paylaşmak istedik. Bizim isteğimizi kırmayıp görüşlerini samimiyetle kağıda döken, sıcak kanlı öğrencimiz Nazlıcan Ekincioğluna teşekkür ediyoruz.

Küçüklüğümden beri müziğe ilgim vardı. Bir müzik aleti çalmak hep isteğimdi ama kararlılığım ve tercihim yoktu. Dinlediğim kişiye, zamana göre piyano, keman, tekrar piyano ve en son da akordeon istemiştim. Sürekli değiştiği için de başlayamamıştım. Daha sonra, bundan 4 yıl önce, sınıfımdan bir arkadaşımın almasıyla yan flütle tanıştım ve bende başlamaya karar verdim. Büyük bir hevesle başlamama rağmen o yılki sınav nedeniyle kursa devam edemedim. Uygun bir zamanda yeniden kursa başlamak hep aklımdaydı. O zaman da 4 yıl sonra başka bir arkadaşımın çello çalmak istemesi üzerine geldi.

İlk olarak internetten araştırıp kurslarla görüşmeye gittik. En çok içimize sinen Rapsodi Sanat olunca ikimizde başlamaya karar verdik.

Kayıt için gelince deneme dersine tarih ayarladık. O derste öğretmenimle tanıştık, yan flütüm yanımda olduğu için birkaç alıştırma yaptık. Her şey güzeldi. Sonrasında asıl ders saatlerimi belirleyip kursa başladım. Ben başlayalı 7 ders oldu. İlk derslerde diyafram ve nefes egzersizleri yaptım, notaları öğrendim. Evde de düzenli olarak çalıştım. Bu süre boyunca derslere hep istekle geldim. Öğretmenimle olan güzel iletişimimiz de derslerin çok zevkli geçmesini sağlıyor. Sorularımı rahatça sorup, sabırlı cevaplar alabiliyorum.

Ayrıca Pazar günleri de teori dersine geliyorum. O derste de Deniz öğretmenimden müzikle ilgili teorik bilgileri öğreniyorum. Notaları, değerlerini, parça okumayı, gamları, dizileri öğrendim bile. Teori dersleri tüm öğrencilerle ortak yapılmasına rağmen yinede çok kalabalık olmuyor. Bu sayede birebir gibi ders işliyoruz.

Öğretmenlerim dışında kayıttan beri bizimle ilgilenen Samet Bey de her konuda çok yardımcı. Ayrıca kurstaki diğer öğretmen ve öğrenciler de kapıdan girdiğiniz andan itibaren son derece ilgililer. Ben yeni girdiğim ortamlarda ilk başlarda çekingen olmama rağmen buradaki herkesin güler yüzü ve sıcaklığıyla hemen alıştım.

Kursun yer olarak evime yakın olması da tercih sebeplerimden biriydi. Ancak içerisi de güzel dekore edilmiş. Ve her gün özenilip yeni şeyler ekleniyor. Mesela şuan yılbaşı için çam ağacımız hazır bile.

Kısacası her geldiğimde mutlu ayrıldığım, içerideki herkesi sevdiğim, güzel şeyler öğrenip, güzel insanlar tanıdığım bir yer Rapsodi Sanat..