Seyahat Gitarları

Gitaristlerin En Büyük Korkusu

Bir gitaristin en büyük korkularından biri hiç şüphe yok ki gitarının başına bir şey gelmesidir. Özellikle gitarı taşırken gitarınızın varacağınız yere sağlıklı bir şekilde ulaşması taşıma sırasında titizlik gerektirmektedir. Özellikle bir araçla seyahat ettiğinizde bagaja koyulan gitar her ne kadar case’i sağlam olsa da gitaristin aklında her zaman bir soru işareti olur.

taşınabilir gitar

Son dönemlerde özellikle hava yolu seyahatlerinde gitaristler bazı şirketlere karşı büyük tepkisi oldu. Özellikle bagaja gönderilen enstrümanlar özensiz bir muamele gördüğü için hasarlı olarak teslim alındı. Dünyanın her yerinde bu gibi tepkilerin olması ve büyük gitaristlerin dahi turne sırasında gitarının başına bir durum gelmesi üzerine araştırmacılar daha rahat taşınabilen bir gitar tasarladılar.

Yeni bir buluş olan seyahat gitarı ülkemizde henüz yaygın olmasa da şimdiden yurt dışında büyük ilgi gördü ve satışları oldukça iyi durumda

Seyahat Gitarı

Ülkemize henüz gelmeyen seyahat gitarı yurt dışında Travel Guitar olarak piyasaya sürüldü. Gitarın taşınmasının en rahat özelliği katlanabilir olmasıdır. Sap kısmında bulunan özel bir aparat sayesinde sap tamamen çıkarılıp gövdenin arkasında bulunan özel olarak yapılmış bölüme sokularak gitar adeta bir laptop çantasına dahi sığacak bir şekile gelmektedir.

Seyahat gitarını videomuz ile daha iyi tanıyabilirsiniz.

 

Ülkemize henüz gelmeyen seyahat gitarı dünyada da yeni bir gitar türüdür. Şimdilik sadece elektro gitarlarda bulunan seyahat gitarları klasik ve akustik üzerinde de çalışmalar yapılmaktadır. Seyahat gitarı henüz beklenilen ilgiyi göremedi ancak yeni bir icat olması bakımından gelecekte oldukça ilgi görecektir.