Nerde O Eski Bayram Müzikleri

Sabah Bayramlaşma Akşam Bayram Özel Konserleri

Az olan şeyin daha değerli olması inkar edilemez bir gerçektir. Eskiden ne televizyonlar sürekli yayındaydı ne de yayın zamanlarında sıklıkla konserler verilmekteydi. Bu bağlamda eski bayramlarda akşam yapılan bayram özel programları iple çekilir, hayranı olunan sanatçılar teker teker çıkıp güzel bir bayram yaşatmak için performans sergilemekteydiler.

Eskiden televizyonlarda şuan olduğu gibi onlarca müzik programları ve kanalları olmadığı gibi her gün müzik programı yakalamak dahi oldukça zordu. Bu nedenle bayramlar gibi özel günlerde müzikli eğlencelere ağırlık verilir, milletin müziğe ve sanata doyması sağlanırdı.

rapsodibayram

Bir Dönemi İyi Anlamak İçin O Dönemin Müziklerini İyi Bilmek Gerekir

Kimi insanların gına getirdiği, kimisinin ise içtenlikte söylediği “Nerde o eski bayramlar”  sözüyle aslına bakılırsa çokta eski kast edilmemektedir. Aşağı yukarı 20- 30 seneyi kapsamaktadır. Dönemleri değiştiren, sosyal ve kültürel hareketliliği sağlayan önemli unsurların arasında müziğin yeri oldukça fazladır.

Şimdi eskilerin sık sık aradığı eski bayramları iyi anlamak, eski bayramları tekrar yaşamak, değerini daha iyi bilmek için birlikte eski bayram programlarını izleyelim. Unutmayınız ki bir dönemi anlamak için o dönemin popüler olan her şeyini incelemek gerekir.

Aşağıda izleyeceğiniz eski bayram programlarında yapılan konserleri dinlerken kıyafetlerden tutun sunuş biçimine kadar bayramın gerçekten de eskiden ne kadar çoşkulu kutlandığını görebilirsiniz.

Şimdi birlikte nerde o eski bayramlar sorusuna bir nebze cevap getirelim. İşte o eski bayramlar;