Müzik Listelerinden Tribünlere Geçiş Yapmış Şarkılar

 

Bir maça gittiniz ve yıllardır yasa-fenerbahce-viva-espanasöylenen sizinde istemeden ezberlediğiniz bir marşı söylüyorsunuz. Peki bu marşın nereden nasıl bulunduğunuz yere geldiğini biliyor musunuz ? Bugün ki yazımızda aslında ilk yıllarında müzik listelerinde savaş veren ve kendini bir anda bir maç esnasında binlerce kişinin dillerinde bulan şarkılardan bahsedeceğiz. Arasında çok iyi bildiğiniz şarkılar çıkabilir eminiz. Ama sizi çok  şaşırtan şeylerle de karşılaşıcağınıza emin olabilirsiniz. Haydi o zaman bu muhteşem bestelere geçiş yapalım.

 

 

1. Edip Akbayram – Güzel Günler Göreceğiz.

Nazım Hikmet’in muhteşem satırları Edip AKBAYRAM tarafından muhteşem bir şekilde bestelenmiş ve ardından birçok klüp bu şarkıyı tribünlerinde söylemiştir.

İşte Şarkının Orjinal Hali

Fenerbahçe Taraftarından İnanın Çocuklar

 

2.Sezen Aksu – Olmaz Olsun

Sezen Aksu bir yılbaşı gecesi söylediği bu şarkıyla büyük üne kavuşuştur. Bu şarkının bestesi güftesi ve düzenlemesi Şanar Yurdatapan’a aittir. İnsanların dilinden düşmeyen bu şarkı tribünlerede büyük ilham olmuş ve başlıca marşlardan bir tanesi haline gelmiştir.

İşte Şarkının Orjinal Hali

 

Beşiktaş Taraftarından Olmaz Olsun

 

3.Viva Espana ( Fenerbahçe Marşının Orjinal Hali )

Nesrin Sipahi tarafından seslendirilen sözleri Fenerbahçenin eski kalecisi Fecri Ebcioğlu tarafından yazılan ve Viva Espana adlı şarkıdan uyarlanan şarkıdır. Belki Fenerbahçe taraftarının çoğunun bundan haberi yoktur ama bu beste aslında bir ispanyol bestesidir.

İşte Şarkının Orjinal Hali

 

Yaşa Fenerbahçe

 

 

4.Hakan Peker-Ateşini Yolla Bana

Hakan Peker’ in bilinen şarkılarından biri olan Ateşini Yolla Bana ilk olarak Beşiktaş taraftarı tarafından tribünlere kazandırılmıştır. Şu sıralarda tribünlerde pek rastlanmasa da belirli dönemlerde stadlarda bu besteye raslamışızdır.

 

İşte Şarkının Orjinal Hali

 

Beşiktaş Tribünlerinden Ateşini Yolla Bana

 

Bugün sizlere tribünlerde sıkça duyduğumuz ve orjinal hallerini merak ettiğimiz şarkıları konu aldık. Yeni bir konuda görüşmek üzere. Bize ulaşmak için 0533-014-23-94 ‘ü arayabilir yada info@rapsodisanat.com a mail atabilirsiniz.