Burada öğrencilerimizden ve öğrenci adaylarımızdan devamlı aldığımız soruların cevaplarını yazdık. Kursa Başlamak isteyen herkes bu yazımızı sonuna kadar okumalı.

Öncelikle ben bunları yüz yüze konuşmak isterim diyorsanız, Ücretsiz deneme dersi almak için Whatsapp veya arama yoluyla bizimle 0553 174 68 89  numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Evet gelelim şimdi sorularımıza, cevabı çok merak edilen soruları cevaplayalım. (:


1.Kurslar için yaş sınırı var mı?

Hayır kurslar için yaş sınırı yok. Bizim 5 yaşında da 80 yaşında da öğrencimiz var, ee ne demişler öğrenmenin yaşı yoktur. Siz de yeterince istedikten sonra her enstrümanı çalabilirsiniz. Önemli olan istemek ve üzerinde zaman harcamak.. Siz yeter ki isteyin ve başlayın. Gerisi zaten gelecektir.


2. Bende öğrenebilir miyim?

Evet tabi ki siz de öğrenebilirsiniz. İsteyen herkes kendince oyuncu, müzisyen, ressam, fotoğrafçı olabilir. Yeter ki başlayın. Hem ne demiş atalarımız, bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır. İşte tam da bu yüzden eğer ki hayatınıza sanatı dahil etmek istiyorsanız, hiç vakit kaybeden dahil etmek için bir girişimde bulunun… Sanatı hayatınıza aldığınızda hayatın biraz daha kolaylaştığını siz de göreceksiniz!


3.Ne kadar zamanda öğrenirim?

Ne kadar zamanda öğreneceğiniz aslında biraz size kalmış bir olaydır. Derslerde eğitmenlerimiz tarafından sizlere 1 hafta boyunca çalışacağınız kadar egzersiz ve ödevler verilecektir. Eğer ki eğitmeninizin önerdiği şekilde önerdiği kadar bu egzersizleri tekrarlarsanız yaklaşık olarak 3 ayda verdiğiniz emeğin karşılığını çok rahatlıkla alabileceksiniz. Hep diyoruz ya, çalışmak, çalışmak, çalışmak! (:


4.Sanat eğitiminin faydaları nelerdir?

Sanatı hayatınıza girdikten sonra sizi sosyalleştirecek, stresinizi azaltacak ve sizi daha mutlu bir insan haline getirecektir. Siniriniz bozulduğunda, üzüldüğünüzde, sıkıldığınızda artık yanınızda sanat var! Kafanızı dağıtmak için tam anlamıyla bir reçete görevi görecektir.

Ayrıca Rapsodi Sanat Merkezi, çok sosyal bir sanat merkezidir. Kayıt olduğunuz da eğer isterseniz whatsapp etkinlik grubumuza sizi de ekliyoruz ve çeşitli etkinliklerimize sizleri de davet ediyoruz! (:


5.Kursa Gelirken Enstrüman Getirmem Gerekir mi?

Hayır kursa enstrüman getirmenize gerek yok! Çünkü Rapsodi Sanat’ta ihtiyacınız olan her enstrüman mevcut ve emrinize amade sizleri bekliyor!


6.Haftada 1 saat ders yeterli olur mu?

Haftada 1 saat ders denildiğinde evet biraz azmış gibi geliyor. Haftada 1 saatte ne öğrenebilirim ki diyorsunuz ama biraz yanıldığınızı söylemeliyiz. Çünkü öğretmeniniz size 1 saatte 1 hafta çalışmanız gereken egzersizleri, alıştırmaları veriyor. Bazı öğrencilerimiz 1 haftada ödevlerini yetiştiremediklerini bile söylemekte.(:


7.Kurs fiyatları ne kadar?

Kurs fiyatlarımız almak istediğiniz kursa göre değişiklik gösteriyor. Ama fiyatlarımız bütçenizi zorlamayacak şekildedir. Kurs fiyatlarımız hakkında bilgi almak için; 0553 174 68 89