Güzel Sanatlar Liseleri Yetenek Sınavlarına Hazırlanmak

Müzik hem evde basit şeylere vurduğumuz zaman çıkan seslerden hem de büyük orkestralarda kullanılan sayısız müzik aletiyle üretilebilen evrensel birleştirici bir güçtür.

Müzik yapmak isteyen herkes elinde ne varsa kullanarak hatta sadece şarkı söyleyerek bu zevki tadabilir. Ancak bazıları da vardır ki müziğin verdiği eşsiz hazzı profesyonel şekilde yapmak ve yaşatmak isterler. Ülkemizde de bu misyona sahip genç müzisyenler için güzel sanatlar liseleri ve konservatuarlar açılmıştır. Rapsodi Sanat Müzik Kursu olarak biz de bu gün ki yazımızda Güzel Sanatlar Liselerine girmek isteyen geleceğin genç müzisyenleri için Güzel Sanatlar Liselerine giriş şartlarını açıklamaya çalıştık. Güzel Sanatlar Liselerine nasıl girilir? Güzel Sanatlar Liselerine giriş için şartlar nelerdir? Yetenek sınavı nedir ve yetenek nasıl yapılır? Gibi soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Sizde Rapsodi Sanat Merkezinin uzman hocaları eşliğinde Güzel Sanatlar Liselerine hazırlanmak istiyorsanız yapmanız gereken 0533 014 23 94 ü aramak ve detaylı bilgi almak.


Genel olarak Güzel Sanatlar Liselerinin yetenek sınavları 2 aşamada planlanır.

1.AŞAMA SINAVI:

   A)Adaylara 4 adet tek ses, 4 adet iki ses, 4 adet üç ses ve 2 adet dört ses sorulacaktır.

( Adet mikt/p>rulacaktırtr:5nçtpan>): #003366;">  AB 4 adet tek ses, daylar Kurg>ral Marşı’ stnes sızanl:2le="color: #003366;">1.

 Aa 4 adet tek ses, 4 ölçüralaolu>  AB 4 adet tek ses, 4 ölçüralaolu>  AC 4 adet tek ses, r: #003366;">1.uiselerinbilir.mjpe müznieri ktardıdyle=k orkesnan>ri iç"so :rlrong><ç"s-dstronrayle=k orkesnan>ri iç"so :rlrong><ç"s-ai iç""iarddun style="color: #003366;">AŞAMA"