Bu eşsiz çalgıyı sizlerde öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ud hakkında detaylı bilgi ve kurslarımız hakkında bilgi almak içim 0553 174 68 89  ü arayabilirsiniz. Ud Kursu hakkında bilgi almak, Ücretsiz Ud Deneme Dersi, Ud fiyatları ve Ud Kursu Fiyatları  için de aynı Numaradan bizlere ulaşabilirsiniz. Ud dersi almak istiyorum diyorsanız Rapsodi Sanata Uğramalısınız.


Ud Tarihçesi ve Kurslarımız Hakkında Bilgiler

Ud Kursu İzmir Buca

Ut  yada Ud telli bir müzik aletidir. Kaynaklara göre Farabi nin İcat Ettiği söylenmiştir. Yaylı sazlarda olduğu gibi uzun bir yapısı vardır. Ut yapmaktan çok öncelikle malzeme seçmek çok önemlidir. Ud birçok ağaç türünden yapılmaktadır. Maun , erik, kayısı, ceviz, kiraz gibi ağaçlardan yapılmaktadır. En önemlisi de kemanda olduğu gibi üst tabladır.


Derslerde Sistemli olmak çok önemlidir. İlk önce ud tutuşu ve mızrap tutuşu çok önemlidir. Daha sonra ileriki seviyelere göre kolay olan parmak egzersizleri yapılmaktadır. Bu egzersizlerin atlanmadan eksiksiz  olarak tamamlanması çok önemlidir. Bu hususlar atlanırsa çalışmalar aksayabilir ve hatta çaldığınız çalgıdan soğumanıza kadar ilerleyebilir.


Derslerimiz ayda 4 saat haftada ise 1 saat bire bir özel ders şeklinde işlenmektedir. Bunun yanı sıra ders saatleri dışın da sınırsız etüt imkan sağlıyor, dilediğiniz zaman gelip ders yapabilir hocalarımızdan yardım alabilirsiniz.


Ders saatlerini hoca ile ortak şekilde belirleyerek zaman konusunda hiçbir problem yaşamıyorsunuz. Kendinizi denemek test etmek için ise ücretsiz deneme derslerimiz bulunmaktadır, hemen gelip deneme derslerimize katılınız. Sizleri bekliyoruz. En yakın zamanda bizlerle tanışmanızı temenni  ediyoruz.


Buca tam ortasında Kalbinde Olan Sanat Merkezimiz Sizlere Sanata Farklı Açıdan bakmanıza ışık tutuyor. Sanat ile ilgili herhangi dalda eğitim görmek istiyorsanız ve yaşınız kaç olursa olsun bizimle birlikte daha kolay ve eğlenceli sürekli gelmek isteyeceğiniz bir sanat merkezi sizleri bekliyor.


Ücretsiz Ud Kursu Deneme dersinden faydalanmak için 0553 174 68 89 ‘ ü arayabilir veya whatsapp yoluyla bize ulaşabilirsiniz.