Trompet kursu almak istiyorsanız, İzmir’in en çok tercih edilen trompet kurslarından Rapsodi Sanat‘a hoşgeldiniz. Trompet dersine dair ayrıntılı bilgileri aşağıdaki adreste bulabilirsiniz. Ücretsiz Trompet Deneme  Dersi randevusu, trompet kursu fiyatları ve trompet fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki numarayı arayabilirsiniz.


Trompet Kursu İzmir0553 174 68 89 


Trompet Kursu İzmir Buca

Bakırdan yapılma bir enstrüman olan dilimize Trumpet’den geçmiştir.Günümüzde yaklaşık 9 çeşit Trompet bulunmaktadır. Aralarında sadece ton farkları vardır.Bunu tonu yakalamak içinse trompetlerin ebatlarında değişiklik görülmektedir. Ses inceleştikçe trompetin ebatı kısalmaktadır.Genelde 3 pistondan oluşur lakin bazı Trompetlerde 4 piston görülmektedir. Trompet den 3 pistonun olmasına karşı dudak pozisyonları da dahil edilerek tüm sesler verilebilir.Üfleyiş tarzı ve dudak yapısı Trompet performansına doğrudan etkilidir. Trompet Klasik Müzik,Oda müziği gibi müzik türlerinde kullanılır bunun yanı sıra Caz ve Blues müziklerinde de önemli yer tutmaktadır. Trompet üflemeli çalgıların en eskilerinden. Tarihi Antik Mısır’a kadar dayanmaktadır. Antik dönemlerde dinsel tören ve Ayinlerde kullanılmıştır. Daha sonra Orta Çağda askeri müziklerde kullanılmaya başlanmıştır.Türk Sanat Müziğinde de kullanıldığı görülmüştür.  Günümüzde geniş müzik türlerinde kullanılmaktadır. Taşıma kolay olduğu için en çok tercih edilen batı türü üflemeli çalgılardan biridir.


Trompet çalmak için dudak yapısı ve üfleme tekniği önemlidir.Bazı notalar sadece üflenerek ve dudak yapısı bağlamında çıkmaktadır.Parlak metalik güçlü ve net bir sesi vardır. Tonu çeşitlerine göre değişmektedir. Trompetin en önemli parçası ağızlık kısmıdır. Çıkarılan ses doğrudan etkisi vardır. İyi bir ağızlık hem çalmayı kolaylaştırır hemde kaliteli sesler elde edebilirsiniz.Ağızlık kişinin dudak yapısına göre değişmektedir. Bu sebep ile kesin geçerli olan bir ağızlık yapısı yoktur. Kendinize göre almanız gerekmektedir.Ağızlık seçiminde bir diğer önemli husus ise yaptığınız müzik türlerine göre de değişmektedir.


Trompet kursları ilk olarak tutuş ve üfleme tekniği gelişmek amaçlı egzersizlerle başlar.Daha sonra ses çıkarma ve pozisyonlar üzerine egzersizlerde bulunulur. Başlangıç seviyesinde olan egzersizlerin tam ve eksiksiz yapılması çok önemlidir. Temel atılan bu egzersizler eksik ve yanlış devam ettirildiğinde ileride daha büyük sorunlar çıkması olağandır.