Tambur 3 oktavlık sese sahip olan mızrapla çalınan sanat müziğinin gözde Enstrümanları dan birisidir. Tamburu tek başınıza Öğrenmenizin maalesef yolu yoktur. Bir eğitmen yardımıyla bu çalgıyı öğrenebilirsiniz.

Tambur Kursu hakkında ve sanat merkezimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve Tambur Dersi almak istiyorsanız bizlere 0553 174 68 89 ‘den ulaşabilirsiniz.


Derslerimizde öncelikle tambur’un tutulması ve oturma pozisyonları ile ilgili birkaç teknik gösterilir. Mızrap tutmak da önemlidir. Mızrap ile tambur dik açı ile tutulmalıdır. Bileklerinize önem vermeniz gerekmektedir, çünkü bileklerinizin rahatça hareket edebilme etkisine sahip olmak tambur çalmakta çok önemlidir. Tamburda genel çalış tekniklerinde sadece alt tel ile çalışılır. Bu tel dışındaki teller çok kalın sesler çıkartabilir. Sabır isteyen bir çalgı olan tambur sistematik bir şekilde çalışmanın karşılığını sizlere verecektir.


Derslerimiz ayda 4 saat haftada ise 1 saat bire bir özel ders şeklinde işlenmektedir. Bunun yanı sıra ders saatleri dışın da sınırsız etüt imkan sağlıyor, dilediğiniz zaman gelip ders yapabilir hocalarımızdan yardım alabilirsiniz.


Ders saatlerini hoca ile ortak şekilde belirleyerek zaman konusunda hiçbir problem yaşamıyorsunuz. Kendinizi denemek test etmek için ise ücretsiz deneme derslerimiz bulunmaktadır, hemen gelip deneme derslerimize katılınız. Sizleri ağırlamaktan mutluluk ve Şeref duyarız.


Buca’nın Kalbinde Olan Sanat Merkezimiz Sizlere Sanata Farklı Açıdan bakmanıza ışık tutuyor. Sanat ile ilgili herhangi dalda eğitim görmek istiyorsanız ve yaşınız kaç olursa olsun bizimle birlikte daha kolay ve eğlenceli sürekli gelmek isteyeceğiniz bir sanat merkezi sizleri bekliyor.