Ney üflemeyi kısa sürede öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Rapsodi Sanat Merkezi uzman hocalarıyla hizmetinizde. Detaylı bilgi ve İzmir Ücretsiz Ney Deneme Dersi için aşağıdaki numaramızı arayabilirsiniz. Ney Kursu İzmir Buca da Sizleri Bekliyor. İzmir de Ney Kursu Veren Yer Arıyorsanız Kesinlikle Bize Uğramalısınız.


İzmir ney fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bizi arayabilirsiniz.

Ney Kursu İzmir : 0553 174 68 89 


Ney Kursu İzmir Buca

Tasavvuf müziğinin bir simgesi haline gelen Ney aslında tarihi Sümer toplumuna kadar uzanan bir enstrümandır. Eski dönemlerde Ney dinsel ayin ve törenlerde kullanılmıştır. Ney kargı adı verilen bir çeşit kamıştan yapılır. Perdesiz bir çalgıdır. Akortlarına göre çeşitli boylarda olan ney, dokuz boğumdan meydana gelmiştir. Üzerinde altısı üstte biri altta olmak üzere 7 delik mevcuttur. Bu delikler açkı ile delinerek elde edilir. Neyin akordunun tam olabilmesi için Neyde 9 boğum olması gerekmekte ve bu boğumların arasının eşit miktarda olması gerekmektedir. Bu çok zor yakalanabilen bir özelliktir. Aksi takdirde akordunda problem ortaya çıkmaktadır. Neyin kalitesine göre fiyatı da oynamaktadır. Bize ulaşmak için 0551 412 34 70‘ü arayarak


Ney Üflemek Doğru Eğitmenle Kolay Bir Hal Alacak

Bir çok ney çeşidi bulunmaktadır. Neyler ebatlarına göre değişmektedir. Bilinen yaklaşık 13 tane Ney çeşidi vardır. Bunlardan en çok kullanılan Mansur ve Kız Neyidir sebebi ise daha kolay tutulması ve üflenmesidir Adının Kız Neyi olmasının sebebi kesinlikle kızlar için yapıldığı anlamına gelmemektedir çıkardığı ses bakımından Kız Neyi denmektedir. Ney çalmaya yeni başlayacak kimselere Mansur veya Kız Neyi önerilmektedir.Neylerin boyları uzadıkça ses elde edilmesi, kontrolü ve parmakların perdelere rahatça ulaşıp kıvrak hareket edebilmesi zorlaşmaktadır. Mansur ve Kız Neylerinin hakimiyetinin kolay olması sebebiyle önerilir.Diğer Ney türleri arasında Şah,Davud, bolahenk gibi türler vardır.


Ney kursuna ilk olarak tutuş ve üfleyişle başlanmaktadır. Ney başlangıç seviyesinde sabır ve kararlılık gerektirmektedir.Daha sonra usuller ve tavırlar öğretilmektedir. Neyin kulakları okşayan sade ve dingin sesini sabırla ve büyun egzersizleri tam yaparak,atlamayarak çalıştığınızda yakalayabilirsiniz.


İzmirde Ücretsiz Ney Kursu Deneme Dersine Herkesi Bekliyoruz. İzmir Ney Fiyatları hakkında bilgi almak için 0553 174 68 89 ü arayabilirsiniz.