Kanun çalmak isteyenler için, İzmir’de kanun kursu arayanlara Erturgut Sanat kanun kursunu öneriyoruz, siz de kanun dersi almak isteyenlerdenseniz aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.


Kanun Kursu İzmir : 0553 174 68 89 


Kanun çalabilmek için önce eğitimini almak gerekir. İlk olarak iyi bir duruş ve tutuş pozisyonu almak. Bu çok önemlidir aksi taktirde istediğiniz tam verimi alamayabilirsiniz. Klasik kanun çalma tekniğinde dirseklerimiz gövdemize yakın olmalı ama bunun için kendimizi sıkmamak gerekir. Dirsekler gövdeye eller kanun yüzeyine yakın tutulur. Tellere işaret parmaklarıyla vurulur.


Kanun yüzükleri, işaret parmağının kalınlığına uyacak şekilde yuvarlak olarak üst üste kıvrılmış sarı veya beyaz madenden yapılmıştır. Kıvrık uçlar ucuca yada üst üste binmiş olabilirler.


İlk derslerde duruşlarla ilgili birtakım bilgiler verilir. Ardından tellere vuruş için çalışmalara başlanır tam sesleri alabilmek için duruş önemlidir. Yoksa hem çabuk yorulursunuz hem de tam anlamıyla sesleri alamazsınız.


Derslerimiz ayda 4 saat haftada ise 1 saat bire bir özel ders şeklinde işlenmektedir. Bunun yanı sıra ders saatleri dışın da sınırsız etüt imkan sağlıyor, dilediğiniz zaman gelip ders yapabilir hocalarımızdan yardım alabilirsiniz.


Ders saatlerini hoca ile ortak şekilde belirleyerek zaman konusunda hiçbir problem yaşamıyorsunuz. Kendinizi denemek test etmek için ise ücretsiz deneme derslerimiz bulunmaktadır, hemen gelip deneme derslerimize katılınız. Sizleri bekliyoruz..


Buca ve İzmir tamamen farklı bir sanat anlayışı ile tanışıyor.Samimi güvenilir ve profesyonel çalışma kadrosuyla hafta içi ve hafta sonu sizlere hizmet veriyoruz. Hiç sıkılmayacağınız ve keyifle gelmek isteyeceğiniz bir sanat evi sizleri bekliyor. Herkesi bekliyoruz