Siz de Elektro Gitar Kursuna gelin ve virtuöz olma yolunda ilerleyin!

Ücretsiz Deneme Dersi, Elektro Gitar Dersi İzmir Gitar Kursu Fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız  yapmanız gereken 0553 174 68 89 numara üzerinden arayarak veya Whatsapp’dan yazarak bize ulaşabilirsiniz.


Elektro Gitar sesi manyetikler aracılığıyla elektrik akımına dönüştüren ve bu akımlardan ses elde edilmesiyle oluşan gitar türüdür.Genelde penayla çalınır. Tüm enstürmanlarda olduğu gibi Elektro Gitarda da ağaç tercihi çok önemlidir. Genel olarak Maun, Dişbudak, Akağaç, Kızılağaç gibi ağaç türlerinden yapılmaktır. Elektro Gitar’ın kalitesi ağaçın kalitesiyle doğru orantılıdır. Elektro Gitarında kendi arasında çeşitleri vardır. Yapılan müzik türlerine göre Elektro Gitar türleri vardır. Örneğin Caz kasa Gitarlar genelde Caz müziklerinde kullanılmaktadır. Manyetiklerin türü, kullanılan aksam da müzik türünü etkilemektedir. Elektro Gitarın sesinin etkileyen önemli bir etken de Amfi’dir. Amfinin ses çoğaltmanın yanı sıra çeşitliliğini arttırmasıda son dönemlerde ön plana çıkmaya başlamıştır. Bazı Amfilerde çok sayıda efekt cihazları bulunmaktadır.


Elektro Gitar Kursu İzmir

Elektro Gitarın kendi içinde farklı seslere sahip olması,show içermesi,solo olarak kullanılması onu diğer gitar türlerinden farklı kılıp popilerliğini arttırmıştır.Söylentilerin aksine Elektro Gitar çalmak için öncelikle Klasik Gitar çalmanıza gerek yoktur.Bu tarz söylemler tamamen bir şehir efsanesidir. Elektro Gitar dersleri pratik ve teorik olarak iki taraflı işlenirse amacına ulaşır.Parmak alıştırmaların yanında penalamada önemli bir yer tutmaktadır.


Elektro Gitar kurslarına Elektro Gitar tutuşu, basit parmak egzersizleri, pena tutuşu, pena vuruşu egzersizleri ile başlanır. Daha sonra Gitar teknikleri, şarkılar ve ileri seviye egzersizler le devam etmektedir.