Bas Gitar Kursu Eğitmenleri ile Hazırladığımız yazımızda Bas Gitara  ve Bas Gitar Dersimiz Hakkında Kısa Bilgiler Vereceğiz. Detaylı Bilgi ve Ücretsiz Bass Gitar Deneme Dersinden yararlanmak için 0553 174 68 89 ‘ü arayabilir veya Whatsapp’tan bize ulaşabilirsiniz.


Gitar çeşitlerinden birisi olan Bas Gitar,Gitar türleri arasında en kalın  sesleri veren gitardır.Çalışma prensibi olarak Elektro Gitar ile aynıdır. Teller aracılığıyla çıkan ses dalgalarının manyetikleri aracılığıyla çoğaltılması prensibiyle çalışır.18 ile 24 arasında perdeye sahiptir.4 veya 6 telli olmakla beraber bazı özel yapım Bas Gitarlar daha fazla telli yapılabilmektedir. Çoğu enstrümanda olduğu gibi Bas Gitarda da kullanılan ağaç türleri çok önemlidir. Genellikle Kızılağaç, Dişbudak ve Ihlamur ağaçlarından yapılmaktadır. Günümüzde farklı çeşitlerde ki ağaçlarda dan Bas Gitar yapılmaktadır.Ağacın kalitesi Bas Gitarın ücretiyle doğru orantıda olup ağaç türlerine göre değişmektedir. Elektro Bas’ın yanı sıra Akustik Bas’da mevcuttur. Akustik Basta Akustik Gitar gibi geniş ve oyuk olan gövde tellerden gelen sesi güçlendirip duyulabilir bir seviyeye çıkarır. Bazı Akustik Baslarda sesin yükseltece de iletilebilmesi için Piezo adı verilen ses alıcıları bulunur.


Bas Gitar orkestrada ister Rock ister Pop olsun tüm şarkılarda Alt yapıyı oluşturur. Genelde şarkılara eşlik halinde kullanılır bunun nedeni ise Bas sesinin olmasıdır. Bas Gitar armoniyi toplayıp köprü kuran önemli bir enstrümandır.Pena veya parmakla çalınır. Çeşitli türlerde Bas Gitar çeşitleri vardır. Bunların arasında ton farkları vardır. Yaptığınız müzik türlerine göre değişmektedir. Örneğin Caz müziğinde Caz Bas türü Gitarlar kullanılmaktadır.


Bas Gitar kursuna Enstrüman tutuşu, parmak egzersizleri, sap tutuşu, pena yada elle çalışılıcaksa sağ el tutuşu egzersizler işlenmektedir. Daha sonra özel teknikler ve şarkılara geçilmektedir. Başlangıçta yapılan bu egzersizler temeli oluşturmakla beraber yanlış bir tutum içerisinde kurs devam ettiği takdirde ileride sıkıntı yaşatabilecek hataların ortaya çıkması olağandır.


Bas Gitar Kursu İzmir olarak sizi de Ücretsiz Deneme Derslerimize bekliyoruz. Numaramız:0553 174 68 89