Akordeon Kursu İzmir olarak sizlere yazımızda akordeon kursumuz, akordeon fiyatları ve akordeon nasıl öğrenilir gibi soruların cevaplarını aktarmaya çalıştık.


Akordeon kursu almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.Rapsodi Sanat merkezi olarak sizlere akordeon kursu hizmetini sunmaktayız. Ücretsiz Akordeon Deneme Dersimiz için aşağıdaki numaradan bize ulaşabilirsiniz.


Akordeon Kursu İzmir0553 174 68 89


Akordeon Kursu Hakkında

Akordeoun kursunda tutuş ve körük egzersizleri işlenmektedir, daha sonra parmak alıştırmaları,sağ ve sol el koordinasyonu, nota ve armoni, yörelere göre tavır ve ezgiler , şarkılar la devam etmektedir. Akordeon çalarken başlangıç seviyesinde eğitim alınırken her bir egzersizin eksiksiz ve tam yapılması çok önemlidir. Temeli oluşturan başlangıç seviyesi egzersizlerinde bir eksik olduğu takdirde daha ileride daha büyük sorunlarla karşılaşılması olağan bir durumdur.


Akordeon Nasıl Bir Müzik Aletidir?

Akordeon körüklü bir müzik aletidir. Kökleri çok dayanmamakla birlikte 1800 yılların ikinci yarısında geliştirilmiştir. Kafkas ve Balkanların ulusal çalgısıdır. Akordeon da bulunan körüğün harekete geçirmekle yaratılan hava akımının etkilediği serbest metal dillerinin titreşmesiyle ses çıkaran havalı çalgıdır. Bu metal dillerinin titreşimi klavyenin tuşlarına basmakla sağlanır. Sağ tarafında klavyeli sol tarafında bas düğmeleri olan körük sayesinde hava akımı oluşturulan bir müzik aletidir. Sağ veya sol tarafta seslerin rengini değiştiren düğmelerde bulunmaktadır.


Akordeon Çalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Akordeon çalarken sağ ve sol el koordinasyonunun yanı sıra körüğün kontrolü de çok önemlidir. Akordeonun zorluğu körükten geldiği yıllardır söylenen bir şeydir. Akordeonun rahat çalınmasında ki bir diğer husus ise ebatlarıdır. Akordeon ebatlarına göre çok fazla çeşitleri bulunmaktadır. Akordeonun daha rahat çalabilmek için kesinlikle boyunuza göre bir akordeon almanız gerekmektedir. Akordeon yapısı itibari ile iyi saklanmalı sıcaklardan korunmalı ve muhafaza edilmelidir. Metal dilimleri ve içinde bulunan mumlar çok hassastır.


Akordeon Fiyatları

Akordeon fiyatları genellikle pahalı olmaktadır. Fiyat aralığı çok geniş olan bu müzik aletinden başlangıç fiyatları 2000 TL’ den başlamaktadır ve çok yüksek rakamlara kadar çıkmaktadır.

Kursumuza Buca, Konak, Gaziemir, ve Hatay’dan Rahatlıkla Ulaşabilirsiniz.