Karikatür Kurslarıyla Hayata Renk Katın

İzmir Karikatür çizimi denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olamanın gururunu yaşıyoruz

Karikatür Kursu İzmir almak isteyenleri Erturgut Sanat karikatür kurslarına yönlendiriyoruz. Ayrıntılar aşağıda;


Karikatür Kursu İzmir0553 174 68 89


Karikatür çizimi genelde karakalem çalışması olarak yapılmakta olup günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle bilgisayarda çizimler yapılmaya başlandı. Bu çizimler için değişik tarzlarda bilgisayar programları geliştirildi ve kullanılmaktadır. Lakin günümüzde büyük mizah dergileri dahi kalemle çizme tekniklerini kullanmakta bu orijinalliği arttırmaktadır. Karikatür kursları sizin seviyenize göre başlamaktadır. Başlangıç seviyesi çizim teknikleri de buna dahildir. İlk olarak düz çizimler, kalem alıştırmaları uygulanmaktadır.


Karikatür bir kişinin veya bir olayın komik veya iğneleyici taraflarını meydana çıkaran ve bunları resimle yansıtan resim türüdür. Karikatürde fazla ayrıntıya girilmeden verilmek istenen mesaj ya da olay direk yansıtılır. Karikatür kısa, net ve düşündürücüdür. Karikatürün geçmişe bakıldığında ilk olarak Avrupa da Rönesans döneminde görülür. Türklerde ise Orta oyunlar bu türün bir yansıması olarak görülebilir. Karikatür sade ve öğretici yönünün ağır bastığı bir resim türü olarak halk arasında daha çok ilgi görmüş ve yayılmıştır. Karikatürün Türkiye’de yaygınlaşması ise Tanzimat Dönemine kadar gider. Özellikler gazete ve dergilerin basımının artmasıyla karikatür türünün halka yansıması ve yayılması artmıştır. Osmanlının son dönemlerinde karikatür aksasa da yurt dışında çıkan Türk gazetelerinde yayımlanmaya devam etmiştir. Bu dönemde karikatürle uğraşan birçok kişi cezalar, sürgünler almıştır. Daha sonra tekrar canlanmıştır. Günümüzde karikatür tüm dünyada rağbet görerek yapılan, her ülkede okuyucusu ve hayranı bulunan, düzenli olarak dergi, kitap ve gazeteler de satılabilen bir sanat dalıdır. Günümüzde özellikle siyasi ve sosyal yergi amacı güden karikatürler çok yaygındır.


Karikatür kursumuza katılmak istiyorsanız yukarıdaki numarayı arayıp bizlere ulaşabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.