Converse’den Wah Pedallı Ayakkabı

Converse All Wah

Converse sadece gitaristlere özel bir ayakkabı tasarladı. Üstelik bu ayakkabı aynı zamanda wah pedalı. Evet yanlış duymadınız. Klasik Chuck Taylor ayakkabı serisinin içine bir wah mekanizması yerleştirilerek yaratılan Converse All Wah serisi dünden itibaren ( 22.06.2016 ) yabancı medyada tanıtılmaya başladı.

rapsodi wah

Converse All Wah’ın ortaya çıkması uzun bir çalışmanın sonucudur. İlk fikir 3 yıl önce öne sürüldü ve ayakkabının ilk prototipi 2013 yılında yapıldı. 2013 yılından 2016 yılına kadar üzerinde uzun süreli çalışmalar yapıldı ve 3 yıl süren geliştirme süreci sonunda gitaristler için oldukça özel olan ayakkabı yurt dışında piyasaya sürüldü. Ülkemize ise önümüzde ki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yeni çıkan bu ayakkabı aynı zamanda bir çok yenilik barındırıyor. Gitara ve amfiye jack ile bağlanmanın yanı sıra aynı zaman Bluetooth üzerinden de bağlanabilirsiniz. Bunun dışında Converse All Wah Mac veya İphone’lara da bağlanabiliyor.

rapsodiwah2

Nasıl Yapmışlar, Tonu Nasıl Olur, Mekanizma Hemen Bozulur mu?

Converse All Wah klasik Chuck Taylor serisinin tabanına wah pedalı sistemi bulunan bir çubuk eklenilmiş. Bu çubuk esnedikçe sesin dalgalanmasını ve wah efektinin çıkmasını sağlıyor. Bu ayakkabının ömrü ne kadar uzun olur şuan akıllarda ki tek soru bu. Tanıtım videosunda ayakkabı eğilip bükülüyor ancak günlük hayatta kullanıldığında dayanıklılığı yeterli olur mu tartışma konusu. Bu soru bir kaç gün içinde yabancı forumlarda cevabını bulacaktır.

Akıllarda ki diğer soru işareti ise pedal gitar için işlevsel olacak mı, sadece bir fantezi mi ve tonu nasıl olacak? Converse All Wah’ın sitesinde tonu ile ilgili bir açıklama bulunmamakta ancak üzerinde uzun süreli çalışıldığı düşünülürse tonunun idare eder derecesinin üstünde olması bekleniyor.

Aşağıda Converse All Wah’ın tanıtım videosunu izleyebilir ve tonunu değerlendirebilirsiniz.