Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Sinema, sanatın en popüler dallarından biridir. Biz de sanatsever kişiler sinemayı takip ederler ve vizyona giren filmleri bilmek isterler diye düşündük. Rapsodi Sanat Blog Yazarları olarak bugünkü yazımızda bu hafta vizyona giren filmleri, siz sanatsever okurlarımız için derledik.

Görümce

gorumce

Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Oyuncular: Gupse Özay, Buğra Gülsoy, Eda Ece

Tür: Komedi

Filmin Konusu: Yeliz ve Ahmet aynı evde yaşayan iki kardeştir. Kardeşine çok düşkün olan abla Yeliz, kardeşi Ahmet’i çok kıskanmaktadır. Ahmet bir gün bir kıza aşık olur ve daha sonra evlenme teklifi eder. Bunu duyan Yeliz, kıskançlıktan delirir ve onları ayırmak için çoktan çalışmalara başlamıştır.

Başrollerini Gupse Özay, Buğra Gülsoy ve Eda Ece’nin paylaştığı bu güzel komedi filminin yönetmen koltuğunda oturan isim ise; Kıvanç Baruönü.

 

Müttefik  

muttefik

Yönetmen: Robert Zemeckis

Oyuncular: Brad Pitt, Marion Cotillard, Jared Harris

Tür: Gerilim, Romantik

Filmin Konusu: Birbirine aşık olan ve apayrı hayatlar yaşayan iki insanı konu alan bu film, tarihi bir savaş filmi. 1942 yılında Kuzey Afrika’da düşman hattında savaşmaktayken tanışan ikili, birbirlerine hemen aşık olurlar. Ancak aşkları, başka bir cepheden bu savaşa katılmıştır çoktan. Birlikte olabilmeleri için bu savaştan galip gelme mücadelesi vermektedirler.

Oscar ödüllü yönetmen Rober Zemeckis’in yönettiği bu filmin başrollerini, Bradd Pitt ve Marion Cotillard paylaşıyor.

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları

karanlikla-ulkesi

Yönetmen: Anna Foerster
Oyuncular: Kate Beckinsale, Theo James, Tobias Menzies
Tür: Aksiyon
Filmin Konusu: Underworld serisinin 5. filmi olan Kan Savaşları’nda Selene soluksuz bir aksiyon içerisindedir gene.Bu amansız savaşı bitirmek isteyen Selene bazı fedakarlıklar yapmak zorunda kalacaktır.
Anna Foerster’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrol oyuncuları, Kate Beckinsale, Theo James ve Tobias Menzies.