Benim Bateri Hikayem

Rapsodi Sanat Bateri kursu İzmir olarak biz bu günkü yazımızda, isteğimizi kırmayıp bizim için bu yazıyı paylaşan Hatice’ye teşekkür ediyoruz..

Çekirdek bir ailenin tek çocuğuyum. Bu yüzden şimdiye kadar ne istediysem hepsini yapabilme fırsatında bulundum aslında. Bir tanesi hariç.  İlk okulun son senelerinde gitar kursuna gitmek istediğimde gönderilmemiştim. Aileme göre okuyup öğretmen olmalıydım. Bir ‘’çalgıcı’’ değil. Çünkü tek ve bir kız çocuğuydum hayatımı kurtarmak zorundaydım. Ortaokul hayatım boyunca sürekli sevdiğim sanatçıların konserlerine gittim ve fark ettim ki ben sahnelerde olmalıydım. Turne otobüslerinde, kulislerde … bunu fark ettiğim an aileme karşı enstrüman ısrarım iyice arttı. Ve oturup düşündüğümde hiçbir zaman sahnede beyaz elbiseli, babetli ve saçları örülmüş biri olmayacağımı anladım. Biraz daha sert bir enstrüman olmalıydı benim kisi. Ve bu ne gitar ne keman ne de başka bir şeydi. Hem ruhuma hem de sevdiğim müzik türüne en uygun enstrümanın bateri olduğuna karar verdim kısa bir süre içerisinde de kursa başladım.

Kursa ilk başladığımda, ne yaptığımızın, neler olduğunun pek farkında değildim aslında. Bir gün bir şarkıyı çalana kadar. Başka bir ritmi çalışırken bana Queen’ in We Will Rock You şarkısını anımsattı. Hemen cover videolarını izleyip, videoda ki gibi çalmaya başladım. Daha sonra başka şarkıların ritimleri derken gerçekten doğru sesleri çıkarabiliyordum. Ve bir şeyler doğru gittikçe heyecanlanıyordum.

Hiç duygusal bir neden değil ama baterinin oturarak çalınıyor olması da beni kendisine çeken sebeplerden birisiydi. Zaten aramızda ki ilişki henüz çok uzun ve köklü değil ama ben yakın zamanda eve de alarak ilişkimize resmiyet kazandırmak istiyorum. Son zamanlarda da şarkıları dinlerken istemsiz bir şekilde bateri seslerine dikkat ettiğimi fark ettim. Bence bundan daha güzel şeyler olacak.

İzmir Bateri Dersi olarak bugün ki yazımızda bize yardımcı olan öğrencimize teşekkür ediyoruz. Bateri Hakkındaki sorularınız için Bateri Kursu İzmir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz Bateri Deneme Derslerine Hepiniz Davetlisiniz.