Bateriye Başlamadan Bilmeniz Gerekenler

Bateriye Başlarken..

Bateri çalmaya başlamak için çok güzel veya pahalı bir bateriniz olması gerekmez başlamak için sadece bir çift baget ve bir çalışma pedi gerekmektedir.

ilk başlarda baget tutuşu ve başlangıç aşamasında ki vuruşlar için tekniklere, teorik bilgilerle ufak ufak başlayabilirsiniz.

rapsodibateri

Daha sonradan notalar ellerimizi ve ayaklarımızı farklı şekilde kullanmayı öğrenmeye başlarız. Buna kısaca el ayak koordinasyonu geliştirme deriz. İllaki her işte olduğu gibi bu sırada başımızda deneyimli bir hoca ve bir davul olması gerekmektedir.

Bateri Seçimi önemli

Akustik davul büyük ve yüksek sesli bir enstrüman olduğundan apartmanda, site  içinde pek tercih edilmez tabi ki bu bateriyi bırakmanıza sebep olacak bir durum değil, Çünkü elektronik bateri çeşitleri ev tipi kullanıma daha yatkındır özellikle sesini ayarlamak büyük kolaylık sağlamaktadır.

Hoca seç mi çok önemlidir. Özellikle ders verecek kişinin referansları ve müzik kariyeri oldukça önemlidir. Çünkü size aktaracağı bilgiler ile  yola çıkacağınızı düşünürsek temelden alınan kötü eğitim size müzik kariyerinizde sıkıntılar yaşamanıza önemli faktör olacaktır.

Geç Kalmış Değilsiniz

Unutmayın boşa harcanacak vaktimiz yok, iyi bir hoca sizleri verimli ve doğru şekilde hedefe ulaştıracaktır. Önemli bir husus ta nota bilmeniz o kadar sancılı olmayacaktır, göreceksiniz korktuğunuz kadar zor değil ve kolayca öğreneceksiniz. Bateriye başlarken notaları kafanıza sorun etmeyin ve bunu önemsemeyin çünkü notalar sadece bir araçtır.

Faydalı olması açısından Bateri Nasıl Akord Edilir başlıklı konumuza da göz atabilirsiniz.