Bateride Kendi Stilini Geliştirmek

Keşfetmek

Müzik her şeye açıktır, yeni düzenlemeler, yeni efektler sizlere keşfedilecek yeni yollar sunmaktadır. Uzun olan bu yolda sadece başka insanların bulduğu şeyleri çalmak sizi bir yere kadar geliştirecektir. Bulduğun parçalarda oynamalar yaparak ve soloları keşfetmek bunu başarabilirsiniz. Bu ne kadar zor da olsa hedefe giden yolda düzenli ve azimli çalışmalar sonucunda bir şeyleri bulmak hiç de zor olmayacaktır. Hayal ettiğinizde bile sizleri heyecanlandıran bu fikir aslında gerçekleştirilebilecek bir konudur. Ama bunun için düzenli ve eksiksiz çalışmak sizleri başarıya giden yolda daha büyük adımlar atmanıza yardımcı olacaklardır. Bateri Kurslarımız Hakkında Bilgi Almak İstiyorsanız veya Ücretsiz Bateri Deneme Dersine Kaydolmak İstiyorsanız 0533 014 23 94 ü arayabilirsiniz.

raps

 

Stiliniz Nasıl Gelişir?

Kendi stilinizi geliştirmeye başlamanız için öncelikle bütün stilleri bilmeniz gerektirmektedir. Stil geliştirmek hangi enstrümanı çalıyor iseniz o enstrümanda hem bilgi hem de tecrübe gerektirmektedir. Kendi stilinizi geliştirmek bir anda mümkün olabilecek bir şey değildir. Bunun için yıllarca çalmanız ve hatta bir çok gruplarda çalmanız gerekecektir.

Kendi stilinizi geliştirecek en önemli unsur farklı müzik türü yapan gruplarda çalmaktır. Sadece bir müzik türünü dileyip onu çaldığınızda kendinizi geliştirmeniz oldukça uzun süreçli ve zor olacaktır. Bir müzik türünü sevmeye bilirsiniz ancak bir müzisyen her müzik türünü çalabilecek düzeyde olmalıdır. Bateristler kendilerini geliştirmek için mutlaka jazz türünü iyi bilmeliler.

Davulda kendi stilinizi geliştirmek sizin birçok davul çalma stili içerisinde geliştirme çalışması yapmanızı kapsayacaktır. Kendi stilini oluşturmak için yapılan bütün girişimler davul setiniz üzerindeki teknik ustalık ile başlamalıdır. Bu nedenle tekniklere son derece hakim olmalısınız. Herhangi bir müzik içinde neyi ve nasıl çalacağınız ile ilgili birçok seçenek vardır. Bu seçeneklerden yalnızca çok azını bilip, becerebildiğiniz tek çalma şekli o olduğu  sürece kötü bir durumdasınız demektir.

Sonuç olarak yeni vuruşlar ve feelingler öğrenmelisiniz. Ve aynı vuruştan birçok farklı sesler ve duyguları oluştura bilmelisiniz. Kendi stilinizi geliştirmeden önce şu anda etrafınızda neler olduğunun farkında olmak önemlidir.

 

Büyük besteci Johann Sebastian Bach gelişim yıllarının büyük bir kısmını basit bir şekilde diğer bestecilerin en iyi malzemelerini (bestelerini ) elle kopyalayarak geçirmiştir.

En iyi olabilmek için gösteriş yapma arzusunu ret etmelisiniz. Sizin işiniz kaliteli müzik yapmaya yardımcı olmaktır. Bu bazen gözle fark edilemeyen bir rolde çalmanız anlamına gelir. Diğer zamanlarda orkestrayı taşımanız ve çok ışıltılı olarak adlandırılan göze çarpan bir bölüm çalışmanız gerekir. Hangi durumda olursa olsun, sizin amacınız, bireysel olarak parlarsanız da parlamasanız da olabilecek en iyi müziği yaratmaktır.