Saksafon kursu İzmir ‘de hizmetinizde. Uzman hocalarımız ile hazırladığımız yazımızda saksafon kursu, saksafon nasıl çalınır, saksafon fiyatları gibi birçok konuya ait cevaplar bulabilceksiniz. Detaylı bilgi ve Ücretsiz Saksafon Deneme Dersine katılmak, Saksafon kursu fiyatları ve Saksafon Dersi için 0553 174 68 89  ü arayabilir veya whatsapp’dan bize yazabilirsiniz. Şimdi yazımıza geçelim.


Tenör Saksafon ve Alto Saksafon Dersleri

Saksafon çalması zor mudur?

Herkes saksafon çalabilir. Kesinlikle çalınması zor değildir ve çalmaktan oldukça zevk alacağınız bir enstrümandır. Tuş sistemi, saksafonu çalmanızı kolaylaştıran etkenlerden bir tanesidir.


Saksafon çalmak için yaş sınırı bulunur mu?

Kişinin saksafon çalabilmesi için çok olmasa da belli bir yaşı geçmesi gerekir. Saksafon, üflemeli bir enstrüman olduğu için yeterli nefesi elde edebilmek kişiden kişiye değişir. Ayrıca nefes tekniklerini öğrendikten ve saksafon kurslarına bir süre devam ettikten sonra, nefes kendi kendine gelişecektir. Çocuğunuzu saksafon kursuna başlatmak istiyorsanız. Eğitmenlerimiz, çocuğunuzun bu kursa uygun olup olmadığına kişiyi denedikten sonra karar verecektir. Bu konuda daha detaylı bilgi elde etmek için saksafon kursu İzmir ile iletişime geçebilirsiniz.


 

Saksafon çalmak için yetenek gerekli mi?

Saksafonun üzerinde tuşlar olduğu için, notaları bulmak perdesiz çalgılara göre daha basit olacaktır. Yetenek sizi her zaman bir adım daha öne taşıyabilir fakat yetenek, saksafon kurslarına aranan bir kriter değildir, asıl aranan kriter istekli olmaktır.


 

Ne kadar sürede saksafon çalmayı öğrenirim?

Saksafon kurslarında, eğitmeninizin verdiği çalışmaları ve teknikleri düzenli çalıştıktan sonra 3 ay içinde saksafon çalabildiğinizi siz de fark edeceksiniz. Saksafon derslerinde önemli olan devamlılık ve düzenli çalışmaktır. Bunun haricinde eğitmeniniz size yol gösterecektir.


 

Herkes saksafon çalabilir mi?

Eğer nefesiniz ile ilgili bir probleminiz yoksa saksafon kurslarına katılmanızın bir sakınca olmayacaktır. Nefes egzersizi gerektiren hastalıklarda saksafon gibi üflemeli enstrümanların yararlı olduğu bile gözlemlenebilir. Bu kriterlere uyan herkes saksafon kurslarına başlayabilir. Üzülmeyin saksafon kurslarımıza başlamak için hiçte geç değil. Hemen bizimle iletişime geçerek, genç veya geç yaşta saksafon çalmanın tadını çıkarabilirsiniz.


 

Hangi üflemeli çalgıyı seçmeliyim?

Bir çok üflemeli çalgı mevcuttur. Örneklendirecek olursak, tahta üflemeliler (flüt, ney obua, klarnet, fagot, saksafon) ve bakır nefesliler (korno, trompet, trombon ve tuba).  Her üflemeli çalgının kendine özgü ses rengi, çalış stili ve teknikleri mevcuttur. Hangi enstrümanı seçeceğiniz tamamen size kalmıştır. Ses rengini kendinize yakın hissettiğiniz enstrümanları, kursumuza gelip rahatlıkla çalabilirsiniz.


 

Saksafon derslerine başlamak için daha önceden bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Saksafon derslerimize başlamak için herhangi bir ön bilgiye ihtiyaç duymayacaksınız fakat kursumuzla görüşüp dersler hakkında bilgi sahibi olmanız sizi pozitif yönde etkileyecektir.


 

Saksafon dersleri sırasında neler öğretiliyor nasıl bir ders programı işleniyor?

Kursumuz sürecinde eğitmenlerimiz sizlere saksafon üzerine tutuş, teknik, temel nota bilgisi gibi başlangıç bilgileri vereceklerdir. Bunları tamamladıktan sonra artık eğitmenlerimiz eşliğinde kolaydan zora doğru parçalar çalmaya başlayabilirsiniz demektir.


 

Ne tarz bir saksafon satın almalıyım?

Daha önce hiç  saksafon satın almadıysanız ve neye dikkat edeceğinizi bilmiyorsanız, satın almadan önce mutlaka bilen bir eğitmene danışmalısınız. Saksafon hassas bir yapıya sahip olduğu için eğitmenlerimiz bu konuda sizinle daha ayrıntılı ilgileneceklerdir. Kursumuz, mutlaka sizin bütçenizi de göz önünde bulundurup size fiyat/performans konusunda en iyi seçeneği sunacaklardır.