SOSYAL BİR YAŞAM, İYİ BİR EĞİTİM İZMİR PİYANO KURSU İLE GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR

Hayalinizde kendinizi büyük bir konser salonunda en sevdiğiniz şarkıları binlerce insana piyanoyla çalarken, sizi hayranlıkla izleyeceklerini hiç düşündünüz mü? Bu bir hayal değil! Ulaşılamayacak bir hedef değil!  “Piyano Kursu İzmir” olarak sizi hedeflerinize ulaştırmak için en doğru piyano kursu programı, en uygun fiyatlarla hazırlıyor ve hedefleriniz doğrultusunda çalışmalara başlıyoruz!

Rapsodi sanat şuan için İzmir Buca’da hizmet vermemektedir. Önümüzdeki eğitim öğretim dönemi olan 2019-2020’de tekrar aktif olarak açılacaktır. Dilerseniz yine Buca’dan rahatlıkla ulaşabileceğiniz anlaşmalı sanat merkezimiz olan Söz Konusu Sanat ile iletişime geçebilirsiniz.

İzmirspor metro ( Nokta durağı ) istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan Söz Konusu Sanat’ın sitesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz ; https://sozkonususanat.com/

Ayrıca piyano kursu sayfasına ulaşmak için piyano kursu İzmir bağlantısını kullanabilirsiniz.

 • Piyano çalmayı öğrenme garantisi
 • Alanlarında uzman profesyonel eğitmenler
 • Sadece size özel hazırlanmış piyano eğitimi programı
 • Ucuz piyano fiyatları ve kampanyalar
 • Ücretsiz deneme dersi
 • Haftanın 7 günü çalışma (etüt) imkanı
 • Konsantrasyonunuzu arttıracak donanımlı ve özel sınıflar
 • Konservatuara hazırlık
 • Birebir özel ders imkanları
 • Sosyal ve eğlenceli eğitim ortamı
 • Konserler, koro çalışmaları ve dinletiler

Kendinizi ifade etmek isterken veya sadece mutlu olmak için bir enstrüman çalmayı denediniz mi? Eğer denemediyseniz Piyano Kursu İzmir Buca’da sizin aradığınız enstrüman Piyano!

uygun fiyatlı piyano kursu

Uygun Fiyatlı Eğitim

Çocuklara zihin açıklığı veren , güzel evlerinin vazgeçilmez müzikal dekoru, yetişkinlerin sosyalleşme ve terapi aracı, başta klasik müzik olmak üzere bir çok farklı tarzın asıl ve asil yegane temsilcisidir piyano. Ve siz de artık hayallerinizi ertelemekten vazgeçin! Çok geçmeden bizlere ulaşın ve bu eşsiz enstrümanın tadını çıkarmaya başlayın!


Ücretsiz deneme dersi almak için hemen iletişime geçin : 0553 174 68 89 


Peki bu hayalleri kurarken aklınıza ilk gelen soru neydi?

 • Ben hiç enstürman çalmadım acaba yapabilirmiyim
 • İki elimle nasıl aynı anda ayrı tuşlara basabileceğim
 • Piyano pahalı bir enstrüman ve evimde olmadan nasıl öğreneceğim
 • Kurs yerim bana uzak olursa nasıl gidip gelirim
 • Ve en önemlisi İzmir’de uygun fiyatlı piyano eğitimi nereden alacağım

Aradığınız piyano kursu çokta uzakta değil! İzmir piyano kursu hem hesaplı hem de Profesyonel eğitmenleri ile sizin yanınızda.

Aile sıcaklığında sosyal bir ortam sizi bekliyor. Rapsodi Sanat Merkezi İzmir piyano kursu sizleri müziğe ve eğlenceye davet ediyor.

Piyano Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Piyano Çalmak Nasıl Öğrenilir
 • Piyano çalmak için gereken özellikler
 • Piyano çalmak için alt ve üst yaş sınırı var mı
 • Piyano çalmak ne kadar sürede öğrenilir
 • Çocuklar İçin Piyano Kursu nasıl oluyor
 • Piyano Çalmak bana ne Kazandırır
 • Ders günlerim ve saatim bana uyar mı
 • Deneme Dersine Katılmam İçin ne yapmam gerek
 • Nasıl uygun fiyatlı piyano sahibi olabilirim
 • Piyano kursu ücretleri
 • Neden sizi seçeyim ki
piyano kursu hakkında sık sorulan sorular

Piyano Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

 


Şimdi sorularımızı tek tek cevaplayalım;

Piyano Çalmak Ne Kadar Sürede Öğrenilir ?

Yapabilir miyim diye düşünmeyin çünkü piyano çalmak Düşündüğünüz kadar zor değil. Gün de bir saatinizi Piyano derslerinize ayırarak Kendinizi çok hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Piyano’da Sağ El ve Sol El Koordinasyonu Nasıl Sağlanır ?

Genellikle çoğu insan gün içinde ellerinden birini diğerine göre daha aktif kullanır. Çoğunlukla sağ elini kullanan insanların sol elleri , Sol ellerini kullanan insanların Sağ elleri daha pasif haldedir. Piyano kursumuzda bu sorundan o kadar kolay kurtulacaksınız ki siz bile şaşıracaksınız.

 • Piyano Kursunuz İzmir Buca’da size en yakın yerde ve 7 gün boyunca hizmetinizde olacak. Sadece Piyano Kursu için değil bazen sohbet için bazen ders harici Piyano Çalmak için Sizi Bekliyoruz.
 • Müzik kursuna gideceksiniz piyano çalmak istiyorsunuz fakat evinizde piyano yok ve almak istediğinizde pahalı bir enstrüman olduğunu gördünü Merak Etmeyin Rapsodi Sanat Piyano Kursunda size Piyano almadan kendi piyanosunu kullanmanızı istiyor ve Dersler Haricinde etüdler ile derslerini desteklemenizi sağlıyor.

Daha Önce Hiç Enstrüman Çalmadım Yapabilir miyim?

Müziğe yeteneğim var mı bilmiyorum, Daha kapı bile gıcırdatamadım, Piyano çalan herkes çok zor olduğunu söylüyor gibi şeyler düşünüyorsanız bunların hepsini unutun! Yetenek sadece doğuştan olan bir şey değildir. Bir çok ünlü müzisyen bir enstrüman çalmadan önce sizin gibi düşünmüştür emin olun. Onları şuan başarılı yapan tek şey Enstrümanı ve Müziği sevmek. Tabi bir de çok çalışmak var. İzmir Buca’da ki piyano kursumuzda biz sizin daimi destekçiniz olarak hep yanınızda olacağız.

Piyano Çalmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir ?

Kendinizi piyano çalma konusunda istekti görüyor musunuz ya da ben derslerime düzenli katılacağım ve öğretmenim ne anlatırsa onu dikkatli bir şekilde dinleyeceğim diyor musunuz. O zaman siz piyano çalmak için tüm özelliklere sahipsiniz. Özel bir yeteneğiniz veya daha önce çaldığınız bir enstrüman olmasına gerek yok. Siz de Piyano Kursu İzmir ile  Piyano Kursu için gereken tüm özellikleri karşılamış oluyorsunuz.

Piyano Kaç Yaşında Öğrenilmeye Başlanır?

piyano eğitimine başlangıç

Piyano Eğitimine Kaç Yaşında Başlanır


Benim küçük çocuğum var ve piyano çalmasını istiyorum ama kaç yaşında başlamalı bilmiyorum mu diyorsunuz? Ya da yaşım artık yaşım geçti bu yaştan sonra öğrenebilir miyim diye mi düşünüyorsunuz? Aklınızdan bu soruları çıkarın! Piyano eğitimine başlamanın alt sınır yaşı 4 olmakla beraber üst sınırı yoktur! Kaç yaşında olursanız olun piyano eğitimi alabilir ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın henüz geç kalmak için çok erken! Küçük yaşlarda müzik eğitimi çocuğunuz öz güvenini arttıracak ve kişisel gelişimine oldukça fayda sağlayacaktır.

Piyano çalmada üst yaş sınırı yoktur. Piyano kursu İzmir Buca olarak size uygun özel ders programları hazırlayıp öğrenmenizi kolaylaştırma ve eğlenmenizi sağlıyoruz.

Piyano Çalmayı Öğrenmek Ne kadar Sürer?

Bu sorunun net bir cevabı yoktur. Sizin Piyano Kursuna günü gününe katılımınıza, Piyano çalma isteğinize ve Çalışma azminize bağlıdır. Piyano tuşlu bir müzik aleti olduğu için öğrenmesi zor değil, aksine biraz pratikle oldukça kolay ve eğlencelidir. Başkalarının ne dediğini bir kenara koyun ve hızlı bir şekilde piyano kursu İzmir ile piyano öğrenmenin hazzını yaşayın. Rapsodi Sanat olarak eğitmenlerimizle birlikte piyano kursumuzda piyano çalmayı öğrenmenin yanında eğlenceli ve hoş vakit geçirmeniz için elimizden geleni yapacağız. Piyano kursuna başladığınız gün den ilk parçanızı çaldığınız güne kadar sürenin nasıl geçtiğini siz bile fark edemiceksiniz.

Piyano Kursu Çocuklar İçin Uygun olur mu?

Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Erken yaşta sanatla tanışmaları ve bir enstrüman çalıyor olmaları onları geleceğe hazırlarken önemli özellikler kazanmalarını sağlayacaktır. İzmir Piyano Kursları arasında çocuklara özel ders programı hazırlayan ve çocuklara özel müfredat oluşturan tek müzik kursu olan Rapsodi Sanat çocuklarımızın geleceğini en az sizin kadar düşünüyor. Küçük yaşta piyano çalmanın gelecekte çocuklarımızda hızlı problem çözme yeteneği, konsantrasyon, karakter oluşumunda ve ergenlik çağında özgüven artımı sağlayacaktır. Piyano saygın bir enstrüman olarak görüldüğü için çocuğunuz piyano çalmaya başladığında kendine olan özgüveni artacak Piyano Kursu İzmir Buca’daki Sanat merkezimizin sosyal ortamında kendini geliştirme fırsatı yakalayacaktır.

Piyano Çalmayı Öğrenince Elime Ne Geçecek?

Piyano çalmanın bilimsel olarak kanıtlanmış faydaları arasında Çocuklarda ve Yetişkinle hafıza,  konsantrasyon ve zekayı geliştirme özelliği bulunmaktadır. Piyano Eğitimi alan kişi vücut koordinasyonuna hakim, işitsel ve sözel becerileri gelişmiş, dil ve müzik bilgisini artırmış olacaktır. Okul hayatınızda ve iş hayatınızda Piyano Kursu İzmir Buca’da aldığınız piyano eğitiminiz sizin için sadece bir müzik eğitimi değil başarınızın küçük bir yardımcısı da olacaktır.

Piyano Kursu Hangi Gün Olacak?

piyano kursu

Esnek Gün ve Saatler


Hepimizin yaşantımızda öncelikleri vardır. İş hayatı, Okul, Aile, Arkadaşlar vb. Rapsodi Sanat olarak bu önceliklerin farkındayız ve sizin yanınızdayız. Bu yüzden ders günü ve saatlerinize Sizinle birlikte karar veriyoruz. Birebir özel ders İmkanı İle Gün ve Saatleri Sizin istek ve doğrultunuzda oluşturuyoruz. Piyano dersleri Size en uygun ve saatte sizin istediğiniz gibi gerçekleşiyor.

İzmir’de Ücretsiz Piyano Kursu Denemesi Yapıyor musunuz?

Piyano Dersine kayıt olmadan önce Hocamızla Tanışmak ve deneme dersine katılmak mı istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken basit bir yöntem var. Bizi haftanın yedi günü 09:00 – 23:00 saatleri arasında 0551 412 34 70 nolu numaradan arayarak Deneme dersi yapmak istediğiniz saati söylemeniz yeterli. Sizin için bir ücretsiz deneme dersi randevusu oluşturuyoruz ve Sizi Rapsodi Sanat merkezinde eğitmenlerimizle birlikte karşılıyoruz.

Piyano almak İstiyorum fakat bütcem kısıtlı? (uygun fiyatlı piyanolar)

en uygun fiyatlı piyano

En Uygun Fiyatlı Piyano


Sevdiğimiz herşeyi elde etmek hep zor mu olacak diyor gibisiniz içinizden , TABİ Kİ DEĞİL! Piyano Kursuna başladınız, İstekli ve başarılı bir şekilde piyano kursunuz devam ederken artık bir piyano sahibi olmak istiyorum dediniz. Kuyruklu piyano fiyatları ilk başta bütçenizi aşabilir. Periyodik bakımlarını düzgün yaptıracağınız bir kuyruklu piyanoda maliyette biraz artacaktır. Dijital piyano fiyatları veya duvar piyano fiyatları sizin için ilk başta bütçenizi yormayacak fiyatlardır.

Eğer bütçem çok kısıtlı ve sıfır piyano fiyatları bana biraz fazla geldi diyorsanız hiç korkmayın! İkinci el piyano fiyatları konusunda bir araştırma yapıyorsanız ve bilginiz kısıtlıysa en doğru enstrümanı seçmek konusunda da size yardımcı oluyoruz. Belirlediğiniz piyano hakkında eğitmenlerimiz ve bizler size artı ve eksi yönlerini, almanız veya almamanız gereken piyanoları söyleyeceğiz!

Biz sizin hep yanınızdayız. İzmir’deki en uygun piyano fiyatlarını sizin için araştırıyoruz ve Size uygun olan piyanoya süpriz indirimlerle sahip olmanızı sağlıyoruz.

Ayrıca sizler için özel olarak hazırladığımız hem maliyeti düşük hem de işinizi fazlasıyla görecek dijital piyanoların fiyatlarını derledik. Piyano alırken dikkat edilmesi gereken her şey bu yazıda! Buradan yazımıza ulaşabilirsiniz; dijital piyanolar ve fiyatları

Piyano Kursuna Katılmak İstiyorum Fiyatları Nasıl?

piyano kursu

Size Özel İndirimler ve Kampanyalar


Aklınızdaki tüm soruları cevapladık gibi fakat hala aklınıza takılan bir bölüm var. Ben yukarda yazan tüm bilgileri okudum fakat fiyatı öğrenemedim diyorsanız merak etmeyin. Piyano Kursu Sandığınız kadar pahalı değil. Uygun fiyatlı piyano kursu Rapsodi Sanat İzmir Piyano Kursu Buca’da birebir özel derslerle alacağınız eğitim aylık olarak hesaplanır ve etüt gibi ekstra çalışmalar bu fiyatın içinde ücretsiz olarak yer alır. Piyano Kursu İzmir Buca ile ilgili detaylı fiyat bilgisi almak için Bizi 7 gün boyunca 10:00/22:00 saatleri arasında her zaman 0551 412 34 70 nolu numaradan arayabilir veya whatsapp’tan mesaj atabilirsiniz.

Biz Neden Farklıyız?

Piyano Kursu İzmir Buca’da almak istiyorsunuz fakat çok seçenek var neden sizi seçeyim diye düşünüyorsunuz . Alanlarında uzman ve profesyonel eğitmenlerden Eğitim alma fırsatını size sunuyoruz.

Bu yetmedi mi!

Sizi Eğlenceli etkinliklere, Eğitiminizi konser ve koro çalışmaları ile pekiştirmeye, İsteğinize bağlı sahne deneyimi yaşamaya çağırıyoruz.

Bunlar da mı yetmedi!

Aile Sıcaklığında bir eğitim kurumunu İzmir Buca’daki Piyano Kursumuzda bulabilirsiniz. Haydi Siz de 0551 412 34 70 nolu Numaradan Bize ulaşın ve Rapsodi Sanat ailesine katılın. Hadi arayın ne duruyorsunuz!!


Aklımızdaki Soruların bir çoğunu cevapladık. Tabi daha bitmedi. Şimdi İzmir Buca’da Piyano eğitimi almanız için En uygun piyano kursu fiyatını sunuyoruz ve Müzik Kursu için özel hazırladığımız sınıflarımızda Piyano öğrenmeye başlamanızı sağlıyoruz.


Piyano Kursu ile ilgili aklınızdaki tüm soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz. Piyano Kursu İzmir Buca olarak Size uygun fiyatlı piyano kursu imkanı, uygun fiyatlı piyano sahibi olma gibi bir çok konuda avantaj sağlıyoruz.


Piyano Çalmaya Başlamadan Önce Enstrümanımızı Tanıyalım

piyano nedir

Piyano Nedir


 1. Standart bir piyano 52 adet beyaz ve 36 adet siyah tuştan oluşmaktadır
 2. İki çeşit piyano turu bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Kuyruklu Piyano olup uzun teller kullanıldığından daha gür ve kalın bir ses elde edilebilir. İkinci olarak Konsol Piyano ise daha az yer kaplarlar.
 3. Piyano günümüze gelene kadar bir çok aşamadan geçti. İsmini İlk olarak 1711’de İtalyan Bartolomeo Ciristofori’den almıştır. İtalyanca hafif ve kuvvetli anlamanı gelen piano e forte denilmiştir.
 4. Yeni alınmış bir kuyruklu piyano yılda 4 kez akort edilmelidir.
 5. Standart bir piyanonun ilk notası “La” son notası “Do” dur.
 6. Bir çok müzik okulunda piyano eğitimi zorunlu olarak verilmektedir.
 7. Dünyanın en büyük piyanosu 3,5 metre uzunluğa ve 30 ton ağırlığa sahiptir.