Çocukların zihin açıklığı veren enstrümanı, zengin evlerinin vazgeçilmez dekoru, yetişkinlerin sosyalleşme ve terapi aracı, başta klasik müzik olmak üzere bir çok farklı tarzın asıl ve asil yegane temsilcisidir piyano. Piyano Dersi almak için hemen iletişime geçelim!


Şık duruşuyla hem sizi hem çevrenizdekileri etkileyecek, tuşlarından dökülen melodilerle adeta dinleyenleri büyüleyecek, aynı zamanda sizi müzik kulağı olarak geliştirecek bu enstrüman nasıl bir müzik aletidir açıklayalım ve aklınızda piyano kursu İzmir ile ilgili oluşan sorulara açıklık getirelim. Ayrıca piyano dersiyle ilgili detaylı bilgiler veren videolara da buradan ulaşabilirsiniz; Piyano Kursu İzmir • Çalmak için yaş sınırı yok!
 • Merkezimiz haftanın 7 günü açık!
 • İsteyen herkes ama herkes çalabilir!

Piyano, yapımı biçimiyle duvar ve kuyruklu olarak 2ye ayrılır.

İlk piyanoyu İtalyan Cristofori yapmıştır ve Marius bu enstrümana tokmaklı klavseni eklemiştir. Saksonyan G. Silbermann çekiç sistemini geliştirmiştir ve Bach öğütlerini de dikkate alarak klavyenin tüm ses genişliğinde eşit bir otum elde etti. Org imalatçısı olan Johann Anderas Stein Alman veya Viyana usulü diye anılan mekanizmalı piyanolar üretti. 1789 yılında Stein, ayrıntı belirtmek için kullanılan dizlikleri kaldırıp yerine pedal koydu. Beethoven’ın isteği üzerine Andreas ve torunu Johan piyanonun yapısını daha da sağlamlaştırıp, ikinci bir otum kapağı eklediler ve böylelikle daha dolgun bir ses sağlanmış oldu.

Piyano endüstrisinin gerçek kurucusu Zumpe’dir ve kılavuzlu olarak anılan mekanik piyanoyu geliştirdi. İlk düz piyano, 1789 yılında Southvvell tarafından yapıldı. Erard 1822 yılında piyano yapımı tekniğini büyük oranda etkileyen bir yenilik olarak ikili itme dillerini geliştirdi. Henri Pape, çapraz tel ve keçeli çekici icat etti ve James Thom, ekleme demir çatıyı kurdu.

Piyano kursu izmir ile siz de hayalleriniz de olduğu gibi piyano çalabileceksiniz! Piyano kurslarımız alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından hem eğlenceli hem de öğretici şekilde işlenmektedir.

Merkezimize İzmir’in her yerinden ulaşım çok kolaydır. Siz de mutlaka uğrayıp ücretsiz deneme derslerimizden yararlanmalısınız! Hayallerinizi ertelemeyin, gelin, size piyano çalmayı öğretelim.

Küçük yaşlarınızdan beri piyano çalmak istiyorsunuz ve bir türlü çalmayı öğrenmek için bir adım atamadınız mı? Hafta da sadece 1 saat kurs alarak çok kısa sürede piyano çalabilirsiniz. “Artık bizden geçti”, Bu yaştan sonra ben öğrenemem” gibi algılanırınızı bir kenara bırakabilirsiniz. Çünkü öğrenmenin yaşı yoktur. Piyano dersleri minimum 4 yaşla başlayıp üst yaş sınırı kesinlikle yoktur. 70 yaşında dahi olsanız piyano çalmayı öğrenebilirsiniz, yeter ki isteyin. Zamanla piyano çalmanın çok kolay olduğunu siz de keşfedeceksiniz. Doğru eğitim ve yeterli pratik sayesinde piyanoda ki gelişiminizi çok kolaylıkla görebileceksiniz.

Hemen ücretsiz deneme derslerimiz için bizimle iletişime geçin ve siz de piyanist olmaya bir adım daha yaklaşın.

Piyano çalmaya 4 yaşından başlanabilir. Parmaklarda bulunan motor kaslar gelişmeye 4-5 yaşlarında başlar ve bu yaşlarda piyanoya başlamak parmaklarınızın piyanoya göre şekillenmesini sağlar fakat daha sonra ki yaşlarda piyanoya başlamakta eksi bir durum değildir. Çünkü yeterli pratikle, parmaklarınız her ne kadar piyanoya göre şekillenmese bile yeterlilik sağlayacaktır. O nedenle piyano çalmanın yaşı yoktur!


 

 

Piyano Kursu İzmir ile Tuşların Büyüsüne Kendini Kaptır!

Büyük küçük demeden her kesimin ilgisini çeken piyano, ilerlemesi rahat, müzik kulağını geliştiren, hafızayı kuvvetlendirmesinin yanında zekayı güçlendiren, bünyenizde b12 etkisi yaratacak vitamin gibi bir müzik aletidir.


Piyano fiyatları pahalı kursa başlasam da nasıl ilerlerim?, piyano çalmayı becerebilir miyim?, yaşım çok geç değil mi? Gibi sorularınızın cevaplarına yazımızın devamında ulaşabilir ya da bu soruların cevaplarını uygulamalı olarak ücretsiz piyano kursu İzmir Buca deneme derslerimizde görebilirsiniz!


Ücretsiz piyano kursu İzmir denemesine randevu almak ve piyano hakkındaki bütün belirsizlikleri bir netliğe kavuşturarak, gerçekten neler yapabileceğinizi keşfetmek için; 0507 314 36 64 numaralı iletişim numaramızı arayabilir ya da aynı numaramıza mesaj atabilirsiniz!


Piyano Kursu İzmir Hakkındaki Sorular ve Cevapları

 • Piyano çalmak zor diyorlar, doğru mu?
  Piyano tuşlu bir müzik aleti olduğu için öğrenmesi zor değil, aksine biraz pratikle oldukça rahattır. Başkalarının ne dediğini bir kenara koyun ve isteğiniz ile düzenli çalışmanın gücünü birleştirerek, kısa zamanda piyano kursu İzmir ile piyano öğrenmenin hazzını yaşayın!

 • Piyano kursunun yaş aralığı nedir?
  Piyano çalmaya başlayacak kişinin tuşlara baskı uygulayabilmesi ve piyanoda rahat ilerleyiş sağlayabilmesi için tavsiye edilen minimum yaş sınırımız 5’tir, bu yaşın üstünde olan herkes piyano kursu İzmir derslerine katılabilmektedir.


 • Piyano çalabilmek için yetenek gerekli mi, olmadan da çalınabilir mi?
  Piyano çalmayı öğrenmek için müzik kulağınızın ya da ekstra yeteneğinizin olmasına gerek yok. Piyano, tuşlu bir müzik aleti olduğu için ritm algınızın olması yeterli olacaktır, ancak müzik kulağınızın olması da tabii ki ilerleyiş aşamanıza katkı sağlayacaktır. Yine de yetenek konusunu merak ediyorsanız, piyano kursu İzmir deneme derslerimize katılabilirsiniz.


 • Piyanoda parça çalmaya başlamak için ne kadar süre geçmesi gerekiyor?
  Parça çalmaya başlama süresi sizin gösterdiğiniz çaba ile direkt olarak doğru orantı taşımaktadır. Eğer ki sistemli bir biçimde çalışır ve derslere düzenli bir şekilde katılım gösterirseniz, (eğitim alıyorsanız) normal bir ilerleyişle yaklaşık 12 haftada bir kaç parça çalmış olabilirsiniz.


 • Piyano ile org arasında ne gibi farklılıklar var?
  Piyano ile org görüntü itibariyle birbiri ile benzerlik gösterse de fonksiyonel olarak bir çok fark barındırmaktadır. Örneğin orglarda geniş bir ses ve ritm çeşidi bulunurken, elektro piyanolarda ritm çeşitliliği bulunmaz ve farklı ses fonksiyonları kısıtlıdır. Ayrıca orgların tuşları piyanolara göre daha hafif olup, ağırlık mekanizması bulunmamaktadır. Org içerisinde bulunan ses kartları her ne kadar kaliteli olsa da piyanonun asıl sesi kadar tatmin edici değildir.


 • Evimde piyano yok, yine de kursa başlayabilir miyim, başlasam da ilerleyebilir miyim?
  Piyano kursu İzmir eğitimlerine katılmak için evinizde piyano bulunması gerek yok! Zaten piyano kursu İzmir dersliklerimizde bulunan piyanolar ile istediğiniz zamanlarda çalışmalarınızı ücretsiz olarak yapabilir, aynı zamanda sanat merkezimizde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ancak derslerdeki potansiyelinizi arttırmak adına ilerleyen dönemlerde 2. el ya da sıfır bir piyano satın almanızda size mutlaka faydalı olacaktır.


 • Piyano derslerine başlamadan önce herhangi bir konuda bilgi sahibi olmam gerekir mi?
  Seviyeniz ister başlangıç olsun, ister ileri seviye hiç fark etmez! Derslere başlamadan önce hiç bir konu ile ilgili bilgi edinmenize gerek yok, çünkü gerekli bütün konular derslerdeki piyano kursu İzmir eğitmenleri tarafından size aktarılacak ve programınızda yer alan bütün konular hakkında bilgi edinmeniz sağlanacak.


 • Piyano fiyatları pahalı mı?
  Piyanolar çokta ucuz enstrümanlar değil elbette, ancak iyi bir piyasa incelemesi sonucunda bir çok uygun fiyatlı ikinci el ya da sıfır bir piyanoyla karşılaşmanızda oldukça muhtemel. Dolayısıyla diğer müzik aletlerine göre biraz daha yüksek fiyatlı da olsa detaylı bir çalışma sonucunda pekala bütçenize uygun bir tane piyano bulabilirsiniz. Piyano satın alma konusunda piyano kursu İzmir öğretmenlerimizden de yardım alabilirsiniz.


 • Nasıl bir piyano satın almalıyım?
  Aslında nasıl bir piyano alacağınız öncelikli olarak bütçeniz ile ardında da isteklerinizle alakalı bir konu tamamen. Ancak yine de bizim kanaatimiz eğer ki başlangıç aşamasında iseniz bir uzmandan destek alarak hesaplı, iyi kullanılmış 2. el bir piyano almanız yönünde. Ayrıca piyano kursu İzmir olarak sizlere yardımcı olmak adına sunduğumuz  ücretsiz enstrüman satış danışmanlığı hizmetimizden de bizi arayarak yararlanabilirsiniz.


 • Piyano kursu İzmir Buca nerede bulunuyor?
  Rapsodi Sanat merkezi Buca’nın en merkezi konumunda yer almakta olup, metro, dolmuş, otobüs gibi ulaşım araçlarına çok yakın mesafede yer almaktadır. İzmir’in neresinde olursanız olun, piyano kursu İzmir Buca’ya kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz!


Ücretsiz Piyano Deneme Dersi

Piyano eğitmen kadromuzla birebir etkileşimde bulunmak, ders alacağınız sınıflarımızı görmek ve sizin piyanoda hızlı ve sağlıklı bir şekilde ilerlemenizi sağlayacak kendinize özel müfredatınız hakkında bilgi almak için piyano kursu İzmir deneme derslerimize 0507 314 36 64 numaralı telefonumuzu arayarak randevu oluşturabilirsiniz!

Aynı zamanda piyano virtüözü olan Valentina Lisitsa’dan Moonlight Sonat’ın 3. Bölümünü mutlaka dinlemenizi tavsiye ediyoruz.