Çocukların zihin açıklığı veren enstrümanı, zengin evlerinin vazgeçilmez dekoru, yetişkinlerin sosyalleşme ve terapi aracı, başta klasik müzik olmak üzere bir çok farklı tarzın asıl ve asil yegane temsilcisidir piyano. Piyano Dersi almak için hemen iletişime geçelim!


Şık duruşuyla hem sizi hem çevrenizdekileri etkileyecek, tuşlarından dökülen melodilerle adeta dinleyenleri büyüleyecek, aynı zamanda sizi müzik kulağı olarak geliştirecek bu enstrüman nasıl bir müzik aletidir açıklayalım ve aklınızda piyano kursu İzmir ile ilgili oluşan sorulara açıklık getirelim!


 

 

Piyano Kursu İzmir ile Tuşların Büyüsüne Kendini Kaptır!

Büyük küçük demeden her kesimin ilgisini çeken piyano, ilerlemesi rahat, müzik kulağını geliştiren, hafızayı kuvvetlendirmesinin yanında zekayı güçlendiren, bünyenizde b12 etkisi yaratacak vitamin gibi bir müzik aletidir.


Piyano fiyatları pahalı kursa başlasam da nasıl ilerlerim?, piyano çalmayı becerebilir miyim?, yaşım çok geç değil mi? Gibi sorularınızın cevaplarına yazımızın devamında ulaşabilir ya da bu soruların cevaplarını uygulamalı olarak ücretsiz piyano kursu İzmir Buca deneme derslerimizde görebilirsiniz!


Ücretsiz piyano kursu İzmir denemesine randevu almak ve piyano hakkındaki bütün belirsizlikleri bir netliğe kavuşturarak, gerçekten neler yapabileceğinizi keşfetmek için; 0507 314 36 64 numaralı iletişim numaramızı arayabilir ya da aynı numaramıza mesaj atabilirsiniz!


Piyano Kursu İzmir Hakkındaki Sorular ve Cevapları

 • Piyano çalmak zor diyorlar, doğru mu?
  Piyano tuşlu bir müzik aleti olduğu için öğrenmesi zor değil, aksine biraz pratikle oldukça rahattır. Başkalarının ne dediğini bir kenara koyun ve isteğiniz ile düzenli çalışmanın gücünü birleştirerek, kısa zamanda piyano kursu İzmir ile piyano öğrenmenin hazzını yaşayın!


 • Piyano kursunun yaş aralığı nedir?
  Piyano çalmaya başlayacak kişinin tuşlara baskı uygulayabilmesi ve piyanoda rahat ilerleyiş sağlayabilmesi için tavsiye edilen minimum yaş sınırımız 5’tir, bu yaşın üstünde olan herkes piyano kursu İzmir derslerine katılabilmektedir.


 • Piyano çalabilmek için yetenek gerekli mi, olmadan da çalınabilir mi?
  Piyano çalmayı öğrenmek için müzik kulağınızın ya da ekstra yeteneğinizin olmasına gerek yok. Piyano, tuşlu bir müzik aleti olduğu için ritm algınızın olması yeterli olacaktır, ancak müzik kulağınızın olması da tabii ki ilerleyiş aşamanıza katkı sağlayacaktır. Yine de yetenek konusunu merak ediyorsanız, piyano kursu İzmir deneme derslerimize katılabilirsiniz.


 • Piyanoda parça çalmaya başlamak için ne kadar süre geçmesi gerekiyor?
  Parça çalmaya başlama süresi sizin gösterdiğiniz çaba ile direkt olarak doğru orantı taşımaktadır. Eğer ki sistemli bir biçimde çalışır ve derslere düzenli bir şekilde katılım gösterirseniz, (eğitim alıyorsanız) normal bir ilerleyişle yaklaşık 12 haftada bir kaç parça çalmış olabilirsiniz.


 • Piyano ile org arasında ne gibi farklılıklar var?
  Piyano ile org görüntü itibariyle birbiri ile benzerlik gösterse de fonksiyonel olarak bir çok fark barındırmaktadır. Örneğin orglarda geniş bir ses ve ritm çeşidi bulunurken, elektro piyanolarda ritm çeşitliliği bulunmaz ve farklı ses fonksiyonları kısıtlıdır. Ayrıca orgların tuşları piyanolara göre daha hafif olup, ağırlık mekanizması bulunmamaktadır. Org içerisinde bulunan ses kartları her ne kadar kaliteli olsa da piyanonun asıl sesi kadar tatmin edici değildir.


 • Evimde piyano yok, yine de kursa başlayabilir miyim, başlasam da ilerleyebilir miyim?
  Piyano kursu İzmir eğitimlerine katılmak için evinizde piyano bulunması gerek yok! Zaten piyano kursu İzmir dersliklerimizde bulunan piyanolar ile istediğiniz zamanlarda çalışmalarınızı ücretsiz olarak yapabilir, aynı zamanda sanat merkezimizde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ancak derslerdeki potansiyelinizi arttırmak adına ilerleyen dönemlerde 2. el ya da sıfır bir piyano satın almanızda size mutlaka faydalı olacaktır.


 • Piyano derslerine başlamadan önce herhangi bir konuda bilgi sahibi olmam gerekir mi?
  Seviyeniz ister başlangıç olsun, ister ileri seviye hiç fark etmez! Derslere başlamadan önce hiç bir konu ile ilgili bilgi edinmenize gerek yok, çünkü gerekli bütün konular derslerdeki piyano kursu İzmir eğitmenleri tarafından size aktarılacak ve programınızda yer alan bütün konular hakkında bilgi edinmeniz sağlanacak.


 • Piyano fiyatları pahalı mı?
  Piyanolar çokta ucuz enstrümanlar değil elbette, ancak iyi bir piyasa incelemesi sonucunda bir çok uygun fiyatlı ikinci el ya da sıfır bir piyanoyla karşılaşmanızda oldukça muhtemel. Dolayısıyla diğer müzik aletlerine göre biraz daha yüksek fiyatlı da olsa detaylı bir çalışma sonucunda pekala bütçenize uygun bir tane piyano bulabilirsiniz. Piyano satın alma konusunda piyano kursu İzmir öğretmenlerimizden de yardım alabilirsiniz.


 • Nasıl bir piyano satın almalıyım?
  Aslında nasıl bir piyano alacağınız öncelikli olarak bütçeniz ile ardında da isteklerinizle alakalı bir konu tamamen. Ancak yine de bizim kanaatimiz eğer ki başlangıç aşamasında iseniz bir uzmandan destek alarak hesaplı, iyi kullanılmış 2. el bir piyano almanız yönünde. Ayrıca piyano kursu İzmir olarak sizlere yardımcı olmak adına sunduğumuz  ücretsiz enstrüman satış danışmanlığı hizmetimizden de bizi arayarak yararlanabilirsiniz.


 • Piyano kursu İzmir Buca nerede bulunuyor?
  Rapsodi Sanat merkezi Buca’nın en merkezi konumunda yer almakta olup, metro, dolmuş, otobüs gibi ulaşım araçlarına çok yakın mesafede yer almaktadır. İzmir’in neresinde olursanız olun, piyano kursu İzmir Buca’ya kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz!


Ücretsiz Piyano Deneme Dersi

Piyano eğitmen kadromuzla birebir etkileşimde bulunmak, ders alacağınız sınıflarımızı görmek ve sizin piyanoda hızlı ve sağlıklı bir şekilde ilerlemenizi sağlayacak kendinize özel müfredatınız hakkında bilgi almak için piyano kursu İzmir deneme derslerimize 0507 314 36 64 numaralı telefonumuzu arayarak randevu oluşturabilirsiniz!

Aynı zamanda piyano virtüözü olan Valentina Lisitsa’dan Moonlight Sonat’ın 3. Bölümünü mutlaka dinlemenizi tavsiye ediyoruz.