Piyano Kursu İzmir Buca, Piyano Dersi İzmir olarak eğitmenlerinin hazırlamış olduğu  makalemizde piyano derslerine ve piyano kursuna dair aklınızdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıca piyano kursu ve diğer müzik kurslarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek, Ücretsiz Piyano Deneme Derslerinden faydalanmak ve Piyano kursu İzmir‘in ücretlerini öğrenmek istiyorsanız 0533-014-23-94 numaralı telefonu arayabilir ya da whatsapp üzerinden mesaj yoluyla bize ulaşabilirsiniz. İzmir’de Piyano Dersi Veren Yerleri Arıyorsanız Kursumuza Buca, Şirinyer, Konak, Bornovadan kolayca ulaşım sağlanmaktadır. İzmir’de Piyano Kursu Veren En İyi Kurslardan Biri olarak hizmetinizdeyiz. Şimdi piyano hakkındaki soru işaretlerini giderelim.

Piyano çalması zor mudur?

Piyano müziğe başlangıç için en çok tercih edilen enstrümanlardan biridir. Bunun nedeni kolay ve hızlı gelişebilen bir enstrüman olmasıdır. Başlangıçta yaşayacağınız tek problem, yüzük ve serçe parmağınız ile tuşa yeterli kuvvet uygulayamamanız olabilir. Bu da piyano dersiyle kısa sürede çözülebilecek bir sorundur. Bunun dışında diğer enstrümanlardan bir farkı yoktur. Hatta birçok enstrümandan daha kolaydır.

piyano-kursu-izmir

 

Piyano çalmak için yaş sınırı bulunur mu?

Piyanoda bazı müzik aletlerinde olduğu gibi boy seçeneği olmadığı için, çocukların fiziksel gelişimini de göz önünde bulundurmalıyız. Piyano diğer enstürmanlara oranla çocuk gelişiminde çok daha fazla etkilidir.Piyano dersine başlayacak kişinin elleri ve parmakları piyano çalmaya başlayacak kadar yeterli gelişmemiş olabilir. Bu yüzden piyano dersine başlayacak kişinin 5 yaşını geçmiş olması tercih edilir. Fakat bu kişiden kişiye değişiklik gösterebildiği için, eğitmenler tarafından kişinin denenmesi, en doğru sonuca ulaşmanızı sağlar. Ayrıca piyano dersi almak isteyen kişi için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Piyano çalmak için geç kalmadığınıza emin olabilirsiniz. Piyano Kursları İçin Bize ulaşın

 

Piyano çalmak için yetenek gerekli mi?

Bir çok enstrümanda olduğu gibi yeteneğiniz sizi piyanoda da öne taşıyabilir. Fakat bu demek değildir ki piyano çalmanız için yetenekli olmalısınız. Çünkü piyanoda bazı perdesiz enstrümanlarda olduğu gibi notanın yerini duyarak değil de, direk o notaya atanmış tuşa basarak rahatlıkla ve temiz bir şekilde elde edebilirsiniz. Piyano kursu İzmir ‘e katılarak kısa sürede piyano çalmayı kolayca öğrenebilirsiniz.

 

Ne kadar sürede piyano çalmayı öğrenirim?

Sizin çalışma temponuza, derslerde gösterdiğiniz performansa ve derslere devamlılığınıza bağlı olarak 3 ayda piyanoda iki eliniz ile basit parçalar çalmaya başlayabilirsiniz. Küçük çocuklarda bu süreç biraz daha uzayabilir. Çünkü çocukların parmakları genellikle yeterince güçlü değildir. Bunun dışında çocuklar piyano derslerinde ellerini ve nota takibi için gözlerini aynı anda kullanmayı öğrenirler. Küçük yaştaki öğrencilerimiz, piyano derslerinde bu kabiliyetlerini geliştirdikten sonra, rahatlıkla parçalar çalmaya başlayacaklardır. Çocuğunuzu piyanoda harikalar yaratırken keyif ile seyredeceksiniz.

 

Herkes piyano çalabilir mi?

Yaşı uygun olan herkes piyano çalabilir, piyano dersi alabilir.  Önemli olan istemektir. Piyano müzikte çok kullanılan bir enstrümandır. Müzikle uğraşan bir kişinin  piyano hakkında bilgi sahibi olması kişiye birçok avantaj kazandıracaktır. Bunun dışında, müziğe yeni adım atan bir kişinin, piyano ile başlamasında hiçbir sorun yoktur, hatta artısı vardır.

 

Piyano ve org arasındaki fark nedir?

Klavye sistemi, bazı müzik aletleri ve elektronik mekanizmalarda bulunan, genellikle kaldıraç sistemine sahip tuşlardan oluşan takımdır. Klavye, aynı zamanda piyanoya benzerlik gösteren tuş takımına sahip elektrikli müzik aletleri için de kullanılan genel bir isimdir. Klavyeler kendi içlerinde mekanik yapı, kullanılan malzeme, tuş ölçüsü ve adedi açısından değişiklikler gösterseler de birbirlerine yakın bir görünüm taşırlar. Piyano, elektronik piyano, org, klavsen, akordeon, kilise orgu ve melodika klavyeli müzik enstrümanlarından birkaçıdır.

 

Derslere başlamak için daha önceden bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Piyano derslerine başlamadan önce herhangi bir birikime gerek duymayacaksınız. Bunun yanında kesinlikle önceden piyano kursumuza danışıp bilgi almanız sizin işinize yarayacaktır. İnternet üzerinde elde edemediğiniz birçok bilgiyi piyano kurslarımızda, piyano eğitmenlerimiz tarafından ayrıntılı bir şekilde cevaplandırabilirsiniz.

 

Dersler sırasında neler öğretiliyor nasıl bir ders programı işleniyor?

Piyano kursumuzda öncelikle ders alacak kişinin durumuna bakılır. Bulunduğu seviyeye göre öğrenci derslere başlar. Yeni başlayanlar için ilk önce parmak güçlendirmek için egzersizler, temel nota bilgisi öğretilir. Kişi, bu seviyeyi atladıktan sonra eğitmenin müfredatı ile eğitimine devam eder. Her eğitmenin kendi stili vardır. Bu yüzden ders programının gidişatını öğrenmek için piyano kursumuzla iletişime geçmeniz, daha sağlıklı bilgi elde etmenize yardımcı olacaktır.

 

Ne tarz bir piyano satın almalıyım?

Öncelikle, eğer piyano alabilecek bir bütçeniz yoksa sakın üzülmeyin. Piyano kursumuzda, öğrencilere istedikleri zaman kursumuza gelip piyano çalışma imkanı verilmektedir. Bunun dışında başlangıç için çok yüksek bir bütçe belirlemenize gerek olmaz. Eğitmenlerimiz ve piyano kursumuzdan alacağınız bilgi desteği ile basit bir elektrikli piyano seçmeniz, hem sizin bütçenizi sarsmayacaktır, hem de piyanoya başlamanız için yeterli olacaktır.

Ücretsiz Piyano Deneme Dersi

Piyano eğitimine başlamadan önce İzmir ücretsiz piyano deneme derslerine katılabilirsiniz. Numaramız 0533-014-23-94 gelin ve deneme derslerimizden faydalanın. Piyano Kursu Fiyatları için ise aynı numaradan ulaşabilirsiniz. Piyano Kursu İzmir Buca Olarak Kursumuza Bekliyoruz.