İzmirde Klarnet Eğitimleri

Rapsodi sanat şuan için İzmir Buca’da hizmet vermemektedir. Önümüzdeki eğitim öğretim dönemi olan 2019-2020’de tekrar aktif olarak açılacaktır. Dilerseniz yine Buca’dan rahatlıkla ulaşabileceğiniz anlaşmalı sanat merkezimiz olan Söz Konusu Sanat ile iletişime geçebilirsiniz.

İzmirspor metro ( Nokta durağı ) istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan Söz Konusu Sanat’ın sitesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz ; https://sozkonususanat.com/

Ayrıca klarnet kursu sayfasına ulaşmak için klarnet kursu İzmir bağlantısını kullanabilirsiniz.

Klarnet Kursu İzmir Buca, Klarnet Dersi İzmir olarak arama motorlarında arama yapıp kendinize eğlenceli ve aynı zamanda faydalı bir Klarnet kursu arıyorsanız doğru adrestesiniz. Klarnet kursu yazımızda klarnet ve klarnet dersleriyle ilgili bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Ayrıca sanat merkezimize gelip kendinizi klarnet çalarak denemek istiyorsanız Ücretsiz Deneme Dersimize gelebilirsiniz. Detaylı bilgi için 0553 174 68 89 i arayabilirsiniz.

Klarnet enstrümanı, tek kamışlı ve tahta bir nefesli enstrümandır. Gerek orkestralarda, gerek askeri bandolarda ve bakır nefesli çalgı topluluklarında çok önemli bir yere sahiptir. Bununla birlikte, solo enstrüman olarak da geniş bir repertuvara sahiptir. Çoğunlukla, Afrika tarafında yetişen koyu mor renkli sert bir ağaç olan Dalbergia ağacından yapılır. İçinin çapı yaklaşık olarak 1,5 cm olan klarnet, silindir bir boru biçimindedir. Altında ki uca hafifçe genişleyen kalak ile son bulur. Metal klarnetler de bulunmaktadır, ama bunlar yeteri kadar kaliteli ses veremez. Klarnetin üflenen kısımına bek adı verilir. Bek, genellikle ebonitten yapılmaktadır. Bekin ucunda bir kertik bulunur ve kamış bu kertiğe vidalı bir bilezikle yerleştirilir. Çalınırken bek (kamış altta kalacak şekilde) ya dudakların ya da alt dudakla üst dişlerin arasına alınır.

Klarnet üflemek için,

  • Yaş sınırı yok.
  • Haftanın 7 günü açığız.
  • Kim isterse istesin çalabilir.

Klarnet, türk müziğinde önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle çoğumuz klarnet üflemek isteriz. Fakat bu konu ile alakalı herkesin bir fikri vardır. Çevrenizden sürekli, sen klarnet çalamazsın, nefesin yetmez, beceremezsin şeklinde söylemler duyabilirsiniz fakat bu söylemler hiç bir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü klarnet üflemeyi isteyen herkes üfleyebilir. Üzerine yeterince vakit ayırdığınız takdirde hiç bir enstrümanı çalmanın çok zor olmadığını kendi gözlerinizle görebileceksiniz. Yeter ki isteyin, çok kolaylıkla çalabilirsiniz.

Klarnet çalmak için merkezimize gelip ücretsiz deneme derslerimizden yararlanabilirsiniz.

Hem merkezimizi görmüş olursunuz, hem tanışıp sosyalleşme imkanımız doğar!

 


 

Klarnet çalması zor mudur?

Klarnet Kursu İzmir Buca

Klarnet çalması kesinlikle zor bir çalgı değildir. Bu algı yanlış bir düşüncedir. Klarnet kursunun amacı kısa sürede klarnet çalmayı öğretmektir. Klarnet düzgün çalışma ile aynı diğer enstrümanlar gibi çok rahat çalınabilecek bir enstrümandır. Klarnet kurslarına düzenli geldiğiniz sürece, klarnet çalmayı öğrenmeniz uzun sürmeyecektir.


Klarnet çalmak için yaş sınırı bulunur mu?

Kişinin klarnet çalabilmesi için çok olmasa da belli bir yaşı geçmesi gerekir, en azından 10 yaşından büyük olmak uygun olacaktır. Klarnet, üflemeli bir enstrüman olduğu için yeterli nefesi elde edebilmek kişiden kişiye değişir. Ayrıca nefes tekniklerini öğrendikten ve klarnet kurslarına bir süre devam ettikten sonra, nefes kendi kendine gelişecektir. Çocuğunuzu klarnet kursuna başlatmak istiyorsanız. Eğitmenlerimiz, çocuğunuzun bu kursa uygun olup olmadığına kişiyi denedikten sonra karar verecektir. Bu konuda daha detaylı bilgi elde etmek için klarnet kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Klarnet çalmak için yetenek gerekli mi?

Klarnetin üzerinde tuş sistemi olduğu için, nota yerlerini bulmak perdesiz enstrümanlara göre daha kolay olacaktır. Yetenek sizi her zaman bir adım daha öne taşıyabilir fakat yetenek, klarnet kurslarına aranan bir kriter değildir.


Ne kadar sürede klarnet çalmayı öğrenirim?

Klarnet kurslarında, eğitmeninizin verdiği teknikleri ve çalışmaları düzenli yaptıktan sonra 3 ay içinde klarnet çalabildiğinizi siz de fark edeceksiniz. Klarnet kurslarında önemli olan devamlılık ve düzenli çalışmaktır. Bunun haricinde kendinizi eğitmeninize bırakabilirsiniz.


Herkes klarnet çalabilir mi?

Herkes klarnet çalabilir. Enstrüman çalmak gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor bir şey değildir. Bunun ne kadar kolay olduğunu görmek için klarnet kursumuzla iletişime geçip, kendinize bir deneme dersi ayarlayabilirsiniz.


Klarnet Kursu İzmir Buca

Hangi üflemeli çalgıyı seçmeliyim?

Bir çok üflemeli çalgı mevcuttur. Örneklendirecek olursak, tahta üflemeliler (flüt, ney obua, klarnet, fagot, saksafon) ve bakır nefesliler (korno, trompet, trombon ve tuba).  Her üflemeli çalgının kendine özgü ses rengi, çalış stili ve teknikleri mevcuttur. Hangi enstrümanı seçeceğiniz tamamen size kalmıştır. Ses rengini kendinize yakın hissettiğiniz enstrümanları, kursumuza gelip rahatlıkla çalabilirsiniz.


Klarnet derslerine başlamak için daha önceden bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Derslerimize başlamadan önce enstrüman ve dersler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmez. Sadece bu sizin artınız olur. Klarnet kursu İzmir ile ilgili detaylı bilgiyi kursumuzdan alabilirsiniz.


Klarnet Dersi sırasında neler öğretiliyor nasıl bir ders programı işleniyor?

Klarnet derslerimiz sırasında eğitmenlerimiz sizlere klarnet üzerine tutuş, teknik, temel nota bilgisi gibi başlangıç bilgileri öğreteceklerdir. Bunları başarıyla tamamladıktan sonra basitten zora doğru parçalar vermeye başlayacaktır.


Ne tarz bir klarnet satın almalıyım?

İki çeşit klarnet vardır. Öncelikle hangi klarneti çalmak istediğinizi kafanızda belirleyin. Sol klarnet, daha çok Türkiye’de rastladığımız, Türk müziği yapılırken kullanılan klarnettir. Si Bemol Klarnet, batı müziği için kullanılan klarnet çeşididir ve genelde orkestralarda çalınır. Hangi klarneti çalmak istediğinize karar verdikten sonra, klarnet kursumuzla iletişime geçip fikir danışarak, size en uygun klarneti alabilirsiniz. İzmir Klarnet Fiyatları içinde bizden bilgi alabilirsiniz.


Ücretsiz Klarnet Deneme Dersleri için hemen arayın!!

Numaramız0553 174 68 89