İzmir ‘de Resim Kursu arıyorsanız doğru adrestesiniz. Uzman eğitmenlerimizle birlikte sizlere resim yapma tekniklerini stillerini kaliteli ve eğlenceli bir şekilde öğretmek istiyoruz. Sizlerde resim kursumuza katılmak istiyorsanız veya Ücretsiz Resim Kursu Deneme Dersinden faydalanmak istiyorsanız yapmanı gereken bizlere

0507 314 36 64 numaradan ulaşmak.


Hobi ve Okula Hazırlık Resim Kursları

Resim, bir yüzeye çizgi, renkler ve başka birçok ekipman kullanılarak yapılan bir sanat dalı ve anlatım biçimidir. Bu sanatı kullanarak belirlediği konuları anlatan kişiye ressam denir. Resim kursumuzda kısa sürede resim çizmeyi öğrenebilirsiniz.


Temel Çizim Eğitimi

Resim kursu İzmir’de işlenen derslerde temel eğitim olarak karakalem, desen ve obje çalışmaları ile başlangıç adımı atılıp, perspektif çalışmaları, kurşun kalem ile figür deseni ve imgesel kompozisyon çizimleri yapılır. Bu çalışmalar başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra kuru boya tekniği kullanılarak renk çemberi, yine kuru boya ile natürmort çalışmaları ardından sulu boya eğitimi verilir. Sulu boya eğitiminde sulu boya kıvamı, uygulamalı kompozisyon dersleri verilir. Katılımcının düzenli bir şekilde derslere katılması ve istekliliği ile eğitmeninden bir çok farklı teknik ve tarz öğrenmesi mümkündür.


Rapsodi Sanat resim kursunda hobi amaçlı resim ile ilgilenen bireyler için birden fazla katılımcılı sınıf/grup dersleri veya bire bir özel ders alma seçeneği vardır. Resim dersi saatleri kişinin kendi isteği ile arttırılabilmektedir. Küçük çocuklardan yetişkinlere, her yaş grubu için ders işleniş programı ve içerikleri mevcut olup resim derslerinde karakalem ve bunun dışında farklı ve ilginç malzemeler kullanılarak çalışmalar yapılabilmektedir.


Resim Kursu Ders Programı

 

Seviye 1

Karakalem

Kuru Boya

Pastel Boya

Sulu Boya


 

Seviye 2

Füzen

Guaj

Kolaj

Marker

Rapido

Yağlı Boya


 

Seviye 3 (Illustrasyon Dersleri)

Temel Illustrasyon

Karakter Tasarımı

Dijital Ortamda Illustrasyon


 

Resim Kursu İzmir Gün ve Saatleri

Resim Derslerimiz katılımcıların tercihine göre birebir özel ders veya sınıf dersleri olarak işlenmektedir.


Özel Ders

Katılımıcının istediği gün ve saatlere dikkat edilerek ders saati belirlenen dersler, eğitmenle birebir olarak işlenir. Dersler haftanın belirlenen günüde 2 saat olarak işlenir.


Sınıf Dersi

Hafta sonu ve hafta içi olmak üzere haftada iki grup seçeneği vardır. Dersler haftada bir gün olmak üzere 3 ders olarak işlenir. Sınıf derslerine katılmak isteyen kişi, mutlaka ön kayıt yaptırmış olması gerekir. Ön kayıt için lütfen kursumuz ile iletişime geçiniz.


 

İzmir’de Resim Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


Herkes resim çizebilir mi?

Kişi istedikten sonra hobi olarak kendini resme adayabilir, resim pratik ile gelişen bir sanat dalı olduğundan dolayı, düzenli çalışan bir birey resim alanında kendini rahatça geliştirebilir.


Resim çizmek zor mudur?

Resim çizmek bir sanat olduğu için elbette zor kısımları ve esnek kısımları vardır. Herkes resim çizebilir çünkü sanat soyut bir kavramdır. Kişi, düşündüğü şeyi istediği gibi resmedebilir. Eğer kişi yapmak istediği çizimi istediği gibi kağıda dökemiyorsa, uzman bir eğitmen ile çalışmalıdır. Düzenli çalışma doğru bir eğitim ile resim çizmek çok daha kolay olacaktır.


Resim kursuna kayıt olmak için ne gereklidir?

Resim kursumuza kayıt aşamasında sizden ayrıca hiç bir şey istenmez. Size kayıt için tek gerekli olan şey resim çizme arzusudur.


İzmir’de resim kursu ücretleri ne kadar?

Resim kursumuzun ücretlendirmesi ile ilgili ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Resim yapmak duygu ve düşüncelerin kalem ya da boyayla kağıt üzerine aktarma şeklidir. Bu sanat dalı ile uğraşan kişilere de ressam denmektedir. Resim in tarihi çok eskilerden mağara duvarlarına çizilmiş resimler insanoğlunun resme yatkınlığı ve duygu ifade edişini anlatmaktadır. Resim kursu yeteneği ortaya çıkartmakla birlikte yeni teknikler öğretilerek kendin geliştirebilmeyi amaçlar ve hedefler. Bu amaçlar doğrultusunda tonlamayı öğrenme, çizgi çalışmaları, ölçüler, nesne çizimler öğrenilmesi gereken detaylı bilgilerdir.


Bu yüzden kurs kişinin kendi el becerisi ögrenme yetisi ile birleşerek kendini geliştirmesidir. Eğitim süreci geçtikten sonra da kişinin kendini geliştirerek ufkunu hayal gücünü kullanması gerekir ki yeni çizimler yaratıcı olan objeler ortaya çıksınlar.


Derslerimiz ayda 4 saat haftada ise 1 saat bire bir özel ders şeklinde işlenmektedir. Bunun yanı sıra ders saatleri dışın da sınırsız etüt imkan sağlıyor, dilediğiniz zaman gelip ders yapabilir hocalarımızdan yardım alabilirsiniz.


Ders saatlerini hoca ile ortak şekilde belirleyerek zaman konusunda hiçbir problem yaşamıyorsunuz. Kendinizi denemek test etmek için ise ücretsiz deneme derslerimiz bulunmaktadır, hemen gelip deneme derslerimize katılınız. Sizleri bekliyoruz. En yakın zamanda bizlerle tanışmanızı temenni  ediyoruz.


Buca’nın Kalbinde Olan Sanat Merkezimiz Sizlere Sanata Farklı Açıdan bakmanıza ışık tutuyor. Sanat ile ilgili herhangi dalda eğitim görmek istiyorsanız ve yaşınız kaç olursa olsun bizimle birlikte daha kolay ve eğlenceli sürekli gelmek isteyeceğiniz bir sanat merkezi sizleri bekliyor. Birlikte yeni başarılara keşiflere ve yeni şeyler öğrenmeye var mısınız?