Yan Flüt Kursu için doğru adrestesiniz. Sanat Merkezimizde ki eğlenceli eğitim ortamında sizde bir müzik aleti çalmanın keyfine ulaşmak istiyorsanız bize ulaşın ve bu ailenin bir parçası olun .İzmir Yan Flüt Dersi  eğitmenlerinin hazırladığı yazımızda Yan Flüt ‘e dair birçok bilgi bulabilirsiniz.Ayrıca Ücretsiz Yan Flüt Deneme Dersinden faydalanmak için 0553 174 68 89  ‘ı arayabilir veya Whatsapp dan bize ulaşabilirsiniz. İzmir Yan Flüt Fiyatları, Hangi Yan Flüdü Almalıyım  Gibi Sorularınız İçinde Çekinmeden Bizi Arayabilirsiniz. İzmir de Yan Flüt Kursu Veren İyi Bir Yer Arıyorsanız Doğru Adrestesiniz.

Rapsodi sanat şuan için İzmir Buca’da hizmet vermemektedir. Önümüzdeki eğitim öğretim dönemi olan 2019-2020’de tekrar aktif olarak açılacaktır. Dilerseniz yine Buca’dan rahatlıkla ulaşabileceğiniz anlaşmalı sanat merkezimiz olan Söz Konusu Sanat ile iletişime geçebilirsiniz.

İzmirspor metro ( Nokta durağı ) istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan Söz Konusu Sanat’ın sitesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz ; https://sozkonususanat.com/

Ayrıca yan flüt kursu sayfasına ulaşmak için yan flüt kursu İzmir bağlantısını kullanabilirsiniz.


  • Derslerimizden faydalanmak için, yaş sınırımız yok!
  • Fiyatları uygun sınıf derslerimiz mevcut.
  • Hafta da 7 gün var ve biz her gün açığız!
  • Yan Flüt çalmak isteyen herkes çalabilir!

Çok eski tarihlere uzanan yan flüt’ün kullanımı, İ.Ö 900 yıllarında Çin ile başladığı bilinmektedir. Fakat flüt, batı müziğinde çok özel bir yer edinmiştir. Başlarda sadece askeri amaçla kullanılıyordu ve bandolar içinde önemli bir yere sahipti. Yıllar içinde gelişen ve evrimleşen bu çalgı, 4 yy.’da bu amaçlarla kullanılsa da, sonra 16. ve 17. yy’lara gelindiğinde halkta bu çalgıya ilgi duyar hale gelmiştir. Anlayacağınız bu tarihlerden sonra flüt, herkesin ilgi duyduğu bir çalgı olmuştur.

Yapılan ilk flütler tek parçadan oluşuyordu ve 6 adet parmak deliği vardı. Günümüzde ise flütler 3 bölümden oluşur ve bunlar; baş, gövde ve kuyruktur. Flütün bugün olan haline gelmesi 1600 yıllarına dayanmaktadır. Birbirine bağlanan 3 parça ile meydana gelmiş yan flüt, bu yeni görüntüsüyle günümüzde de kullanılan ve sevilen bir enstrüman olmayı başarmıştır.

Zamanla daha da kullanışlı bir hale getirilmek istenen flüt’e daha fazla tuş eklenerek daha fazla ses genişliği elde edilmek istenmiştir. Bu şekliyle, artık orkestra içinde koroya dahil olmuştur. Önemli bir melodi çalgısıdır ve bu nedenle orkestraların ve bandoların vazgeçilmez bir parçasıdır.

Yan Flüt Kursu İzmir Buca

Yan flüt ilk başlarda abanoz ağacından yapılıyordu. Bunun yansıması bugün bile devam etmekte de olsa fazla kullanılmamaktadır. Daha çok bakır, gümüş, krom ve nikel gibi paslanmayan madenler kullanılmaktadır.

Günümüzde kullanılan flütün iç çapı 1.9 cm, uzunluğu ise 67 cm’dir. Flütün başı, yani ağızlığı hafif konik şeklindedir. Orta ve kuyruk kısmıysa parçalı silindirik boru şeklindedir. Üzerinde bulunan parmak deliklerinin (bunlara perde adı verilmektedir); bu deliklerin birbirlerine uzaklıkları ve çapları farklı ölçülerdedir.

Yan flüt sol anahtarı kullanmaktadır ve yapım itibariyle ana ses Do notasıdır. Transpoze bir enstrüman olmadığından dolayı notalar yer değiştirilmeden okunabilinir. Genel olarak flüt için söyleyebiliriz ki; notalar ikinci çizgiye yazılır, nefesli enstrümanlar içinde farklıdır çünkü, ses rengi tamamen kendine özgüdür,  genelde korolarda kullanılsa da solo enstrüman olarakta çok kullanışlıdır.

Başta anlattığımız gibi flütler hem ağaçtan hem de metal alaşımdan yapılmakta. Bakır nefesliler ve ağaç nefesliler diye 2ye ayrılmaktadırlar. Bakır nefeslilerin ağaç nefeslilere oranla bir dejavantajı vardır, o da ses çıkarkenki yumuşaklığı kaybetmesidir.


Yan Flüt öğrenmek istiyorsun fakat yaşının geçtiğini mi düşünüyorsun? Hayır yaşın geç değil! Kaç yaşında olursan ol yan flüt kursu almak için geç kalmadın! Bizce Sanat Merkezimize gelip, etrafı gez, kahve iç ve ücretsiz deneme dersimizden yararlan, gerisi çok kolaylıkla gelişecektir.

Yan Flüt kursu izmir fiyatlarını öğrenmek için, çok yakınındayız, hemen bizi arayabilirsin! Unutmayın ki yapmayı istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.


Yan Flüt Kursu İzmir’le Kaliteli Eğitimler


Yan Flüt çalması zor mudur?

Yan Flüt ‘ü herkes çalabilir. Kesinlikle çalınması zor değildir ve şık duruşu ve taşınabilirliği, içten sesiyle en çok tercih edilen enstrümanlardan biridir. Tuşlu yapısı, yan flütü çalmanızı kolaylaştıran etkenlerden bir tanesidir.


Yan Flüt çalmak için yaş sınırı bulunur mu?

Yan Flüt Kursu İzmir Buca

Yan Flüt çalmaya çocuklar küçük yaşlarda başlayabilirler. Çocukların küçük yaşta müziğe adım atması,Yan Flüt Kursu İzmir Buca ile yan flüte başlaması onlar gelecekteki tercihlerinde seçim yapmasını kolaylaştıracaktır. Müzik çocukların pratik zekasını ve algısını geliştiren bir sanat dalıdır. Her müzik aletinde olduğu gibi üst yaş sınırı kesinlikle bulunmamaktadır. Ön yargılarınızı bırakın ve bize katılın. Detaylı Bilgi İçin ve Yan flüt kursu fiyatları için 0553 174 68 89  ü arayın


 

Yan Flüt çalmak için yetenek gerekli mi?

Yan Flüt çalmak için yeteneğe çok daha az ihtiyacınız olacaktır, asıl ihtiyacınız olan şey Yan flüt’e olan tutkunuzdur. Flüt tuşlu ve notaların yerleri belli olan bir çalgı olduğu için, istediğiniz sesi rahatlıkla elde edebileceksiniz.


 

Ne kadar sürede yan flüt çalmayı öğrenirim?

Yan Flüt çalmayı, Yan Flüt kurslarımıza düzenli devam ettikten ve çalıştıktan sonra 3 ay içinde öğrenebilirsiniz. Yan Flüt kurslarında önemli olan çalışmak ve istektir.


 

Herkes yan flüt çalabilir mi?

Eğer nefesiniz ile ilgili bir probleminiz yoksa flüt çalmanızda bir sakınca olmayacaktır. Nefes egzersizi gerektiren hastalıklarda yan flütün yararlı olduğu bile gözlemlenebilir. Bunun dışında herkes yan flüt çalabilir. Yaşınızın çok geç olduğunu düşünmeyin, siz de Yan Flüt Özel Derslerimize katılabilirsiniz.


 

Hangi üflemeli çalgıyı seçmeliyim?

Bir çok üflemeli çalgı mevcuttur. Örneklendirecek olursak, tahta üflemeliler (flüt, ney obua, klarnet, fagot, saksafon) ve bakır nefesliler (korno, trompet, trombon ve tuba).  Her üflemeli çalgının kendine özgü ses rengi, çalış stili ve teknikleri mevcuttur. Hangi enstrümanı seçeceğiniz tamamen size kalmıştır. Ses rengini kendinize yakın hissettiğiniz enstrümanları, kursumuza gelip rahatlıkla çalabilirsiniz.


 

Yan flüt derslerine başlamak için daha önceden bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Yan Flüt derslerimize başlamak için herhangi bir ön bilgiye ihtiyaç duymayacaksınız fakat kursumuzla görüşüp dersler hakkında bilgi sahibi olmanız sizi pozitif yönde etkileyecektir.


 

Yan flüt dersleri sırasında neler öğretiliyor nasıl bir ders programı işleniyor?

Yan Flüt kurslarımızda, uzman eğitmenlerimizin gösterdiği yol ile ilerlenir. Her eğitmenin kendi bir stili olsa da, genellikle tutuş, parmak egzersizi, temel nota bilgisi ile başlanıp basit parçalar ve ileri düzey parçalar ile derslere devam edilir. Daha ayrıntılı bilgi almak için yan flüt eğitmenlerimizle kursumuz aracılığı ile iletişim kurabilirsiniz.