”Çirkin ses yoktur, eğitimsiz ses vardır” sözünü konu alan, canınız sıkıldığında içinizdekileri dışarı atmanın en kolay yolu olan, hele ki siz söylerken çevrenizdekilerin de size eşlik etmesiyle bambaşka bir haz almanızı sağlayan bir olaydır şarkı söylemek. Bizde Sezen Aksu’ya kulak veriyor ve o zaman ”Şarkı Söylemek Lazım” diyoruz, çığlık çığlığa.

Çevrenizdekilerin sizi dinledikten sonra ”hadi lütfen patlat bir şarkı daha da keyiflenelim” demelerini sağlayacak, ”psikologa ne gerek varmış, şarkı söylemek bütün sorunlara çözüm” dedirtecek şan eğitimi nasıl bir şey, birlikte inceledikten sonra hemen şan dersi İzmir ile ilgili sorularınızı yanıtlamaya başlayalım.

Şan Dersi İzmir ile Güzel ve Doğru Şarkı Söylemek Çok Kolay!

Aslında herkesin kendine ait enstrümanı olan ses, geliştirmesi zahmetli ancak sonuca ulaştıktan sonra herkesi çevrenizde buluşturacak, her ortamda yanınızda olan ve sürekli uygulamaya açık, insanların özenerek dinlediği bir özelliktir. Herkeste bulunan bu özelliği geliştirmek şan eğitimi ile mümkündür. Eğer ki kendi kendinize sesim şan dersi ile güzelleşir mi, şarkıcı mı olacağım sanki bu saatten sonra, şan dersine katılmak için yaşım çok ilerlemedi mi? Gibi sorular soruyorsanız, hemen şan dersi İzmir ücretsiz tanışma derslerimize randevu alabilir ve bu konuların detaylı cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz şan dersi İzmir denemesine randevu nasıl alırım diyenlerin; 0507 314 36 64 numaralı telefonu arayarak Rapsodi Sanat Merkezi’ne ulaşmaları yeterli olacaktır.

Şan Dersi İzmir ile ilgili Merak Edilenler

 • Şan dersi aldıktan sonra güzel şarkı söyleyebilir miyim?
  Güzellik kişiden kişiye farklılık gösteren bir konu olsa da, doğru şarkı söyleyerek söylemek istediğiniz parçayı en doğru şekilde ifadelendirebilir ve şan dersi İzmir ile deyim yerindeyse ”güzel şarkı söyleme” aşamasını tamamlayabilirsiniz.


 • Şan dersi zor mudur?
  Nefes, ses ve diksiyon egzersizlerini bünyesinde barındıran şan eğitiminin herhangi bir zor yanı bulunmamaktadır. Ancak şan dersi İzmir eğitimlerinden sonuç alabilmek için düzenli bir çalışma yapılmalı ve verilen teknik ile egzersizler eksiksiz olarak yapılmalıdır.


 • Şan derslerine başlama yaşı kaçtır, sınırlama var mı?
  Ses eğitimine başlamak için kişilerin seslerinin bir nebze oturması beklenmelidir, bu süreç henüz yetişkin grubu içerisinde yer almayan kişiler için 9’dur. Eğer ki 9 yaşından daha büyükseniz, ses eğitimi almanızda herhangi bir sakın bulunmamaktadır, sesinizle fark yaratmak istediğiniz her zaman şan dersi İzmir‘e katılabilirsiniz.


 • Şan derslerinden ne kadar sürede verim alabilirim?
  Verim alınacak sürenin belirlenmesi yapılan pratikle direkt olarak ilişkilidir, ancak öğrencilerimizin geneli 3-4 aylık bir süre içerisinde seslerinde oluşan değişim ve gelişimi gözle görülür şekilde farkına varabilmekte ve ardından ileri seviye şan dersi İzmir egzersizlerine geçiş sağlamaktadırlar.


 • Şan eğitimlerinde nota öğrenmek zorunda mıyım?
  Eğer ki nota öğrenmek istemezseniz tabii ki nota ile ilerleme sağlamak zorunda değilsiniz. Ancak biz şan dersi İzmir olarak öğrencilerimizin hızlı bir şekilde sonuca ulaşabilmeleri ve belli bir süre sonra kendi başlarına da ilerlemelerini sürdürebilmeleri için eğitimlerimizin nota destekli olarak alınmasından yanayız.


 • Şan teknikleri yetenek olmadan da uygulanabilir mi?
  Evet, şan dersi nefes, ses ve diksiyon üzerine temelleri kurulan bir eğitimdir. Bu yüzden sizde öğretmeninizin sizin için hazırlamış olduğu program doğrultusunda hareket ederek, bunları ders dışında da tekrar ederek, şan tekniklerini gayet kolay bir şekilde öğrenebilir ve bunları şarkı söylerken parçalara uygulayabilirsiniz. Şan dersi İzmir olarak işin büyük çoğunluğunun ‘çalışma’ işi olduğunu da hatırlatmak isteriz.


 • Şan derslerinde işlenen konular neler?
  – Nefes egzersizleri
  – Beden hareketleri
  – Diksiyon çalışmaları
  – Ses egzersizleri
  – Repeartuar oluşturma
  – Süsleme ve çarpmaların sese empoze edilmesi
  – Ses aralığının genişletilmesi ve daha nicesi İzmir Buca şan dersi programında yer almaktadır.

Ücretsiz Şan Deneme Dersi

Şan dersi İzmir ile ilgili konulara hakim olmak, şan dersi ücretleri hakkında bilgi almak ve sizin istekleriniz doğrultusunda hazırlanacak özel program hakkında detaylara ulaşmak, ayrıca eğitmenlerimizle tanışıp mini bir demo ders yapmak için 0507 314 36 64 numaralı telefonu arayıp, randevu almanız yeterli olacaktır!