Rapsodi Sanat Şan Eğitimi yazımıza hoş geldiniz. Şan dersi İzmir olarak hazırladığımız  Yazımızda şan eğitimiyle ilgili bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Kursumuzun size sunduğu Ücretsiz Şan Deneme Derslerinden faydalanmak ve ya daha detaylı bilgi almak için 0533-014-23-94 numarası üzerinden bizleri arayabilir yada whatsapp’ dan mesaj atabilirsiniz. Şan dersi ücretlerini öğrenmek için aynı numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Şan Dersiyle Siz de Güzel Şarkı Söyleyebilirsiniz!

Şan dersleri zor mudur?

Şan dersleri zor değil aksine eğlenceli geçer. Şan derslerine zor gibi ölçütlerle bakılmaması gerekir, çünkü şan derslerinde ses ve nefes eğitimi verilir. İsteyen herkes bu derslere katılabilir.

Şan için yaş sınırı bulunur mu?

Küçük çocukların şan yapması daha zordur, fakat bu kişiden kişiye değişiklik gösterebilmek ile birlikte bazı çocukların küçüklükten şan tekniğini oturtabildiği gözlemlenmiştir. Bu yüzden şan eğitimi alacak kişinin eğitmenler tarafından denenmesi, daha doğru bir karar alınması için iyi olacaktır.

şan-dersi-izmir

Şan için yetenek gerekli mi?

Şan için kesinlikle yetenek gerekli değildir. Çünkü şan derslerinde sadece şarkı söylemek değil, kişi düzgün nefes almayı, konuşmayı ve sesini kullanmayı da öğrenir.

 

Ne kadar sürede şan yapmayı öğrenirim?

Eğitmenimizin izleyeceği yola bağlı olarak gerekli teknikleri öğrendikten sonra 3-4 ay içinde güzel şarkılar söylemeye başlayabilirsiniz.

 

Herkes şan tekniği ile şarkı söyleyebilir mi?

Herkes Şan Kursu İzmir‘den ses eğitimi aldıktan sonra şan tekniği ile şarkı söyleyebilir. Fakat kişinin düzenli ve disiplinli çalışması, eğitmenin izleyeceği yola bağlı kalması gerekir.

 

Şan ve  normal teknikle şarkı söylemek arasındaki fark nedir?

Şan tekniği ve normal teknikle şarkı söylemek arasında ufak farklar vardır fakat bu iki teknik, dinleyiciye çok farklı duygular hissettirebilecek kadar küçük detaylara sahiptir. Kurslarımızda şan dersi adı altında iki teknik de öğretilmektedir. Şan ile daha profesyonel, güçlü bir ses elde edebilirsiniz, normal ses eğitimi ile temiz ve saf sesinizi kullanabilirsiniz. Bu tamamen size kalmıştır.  Şan derslerimizde özellikle kişinin istediği tekniğe yönelim yapılarak ilerlenir.

 

Şan Derslerine başlamak için daha önceden bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Şan derslerine başlamadan önce herhangi bir birikime gerek duymayacaksınız. Bunun yanında kesinlikle önceden şan kursumuza danışıp bilgi almanız sizin işinize yarayacaktır. İnternet üzerinde elde edemediğiniz birçok bilgiyi şan kurslarımızda, şan eğitmenlerimiz tarafından ayrıntılı bir şekilde cevaplandırabilirsiniz. Şan dersi kesinlikle herkesin alması gereken bir eğitimdir!

 

Şan dersleri sırasında neler öğretiliyor nasıl bir ders programı işleniyor?

Şan derslerimiz sırasında kişinin istediği teknik temel alınarak, nefes kullanımı, ses kullanımı, temel nota bilgisi ve şarkı söylemek için basit diksiyon bilgisi ile derslere ilk adım atılır. Bundan sonra, kişinin isteğine bağlı olarak seçilen şarkılar ile solfej eğitimi aynı anda götürülerek ders sürdürülür.