Orff eğitimi kursu almak isteyenler için İzmir’de orff eğitiminin en iyi adresine sizi yönlendirebiliriz, Erturgut Sanat ve Rapsodi Sanat orff eğitimi, orff kursundan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.


Orff Kursu İzmir : 0507 95 96 333


Ünlü alman besteci Carl ORFF ve dansçı gunıld keetman tarafından  müzik ve temel eğitimi ele alan müzik, dans, drama, konuşma ve hareket temelleri üzerine kurulmuş bir yöntemdir. Genellikle 2 ila 6 yaş arasında çocuk gruplarına müzik öğretmeni için kullanılan teknik bir ders şeklinde değil daha çok oyun amaçlıdır.


Amaç standart çalgılardan bir şeyler öğretmek ten çok çocukların kendi kendine bulduğu parçalardan örneğin kuru tahtalar boş şişeler plastikler gibi parçalar hali hazırda olmayan çocukların kendi kendine üretme yetkisini geliştirmek için de önemlidir.


Genel olarak orff taktiği çocuklarda keşfedebilme yetisini  çocukların müziği okuyarak anlamaya yarar. Ayrıca birlikte iş yapma duygusu doğaçlama yeteneği ve en önemli olanı yaratıcılığı gelişmesinde büyük rol oynamaktadır.


Derslerimiz ayda 4 saat haftada ise 1 saat bire bir özel ders şeklinde işlenmektedir. Bunun yanı sıra ders saatleri dışın da sınırsız etüt imkan sağlıyor, dilediğiniz zaman gelip ders yapabilir hocalarımızdan yardım alabilirsiniz.


Ders saatlerini hoca ile ortak şekilde belirleyerek zaman konusunda hiçbir problem yaşamıyorsunuz. Kendinizi denemek test etmek için ise ücretsiz deneme derslerimiz bulunmaktadır, hemen gelip deneme derslerimize katılınız. Sizleri bekliyoruz. En yakın zamanda bizlerle tanışmanızı temenni  ediyoruz.


Rapsodi sanat merkezi sanata yeni bir boyut kazandırmak için sizlere hizmet veriyor bulunun yanında da sizlere eğlenceli yüzü ve hoş samimi ortamı ile sizleri karşılıyor. Kaliteli bir eğitim almak için uzman kadrosu ile rapsodi sanat sizleri bekliyor. Gelin bu ailenin bir parçası olun.