Rapsodi sanat merkezi olarak mızıka kursu için Erturgut Sanat mızıka kursunu önermekteyiz, siz de mızıka kursu almak isterseniz aşağıdaki adresten ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Mızıka kursu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda ki numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Mızıka Kursu İzmir : 0507 95 96 333


Buca ve İzmir tamamen farklı bir sanat anlayışı ile tanışıyor.Samimi güvenilir ve profesyonel çalışma kadrosuyla hafta içi ve hafta sonu sizlere hizmet veriyoruz.


Derslerimiz ayda 4 saat haftada ise 1 saat bire bir özel ders şeklinde işlenmektedir. Bunun yanı sıra ders saatleri dışın da sınırsız etüt imkan sağlıyor, dilediğiniz zaman gelip ders yapabilir hocalarımızdan yardım alabilirsiniz.


Ders saatlerini hoca ile ortak şekilde belirleyerek zaman konusunda hiçbir problem yaşamıyorsunuz. Kendinizi denemek test etmek için ise ücretsiz deneme derslerimiz bulunmaktadır, hemen gelip deneme derslerimize katılınız.


Mızıka kursunun temel özellikleri nefes egzersizleri ,parmak egzersizleri, mızıka tutuş yöntemleri, gibi uygulamalı konular şeklinde dersler işlenecektir.Sesleri doğru çıkarabilmek ve hatasız geçiş yapmak için en önemli şey tutuştur.Şöyle tutulacak diye bir tutma şekli yoktur. Herkesin kendine ait bir tutuşu vardır.


Bir diğer adı Armonika olan bu çalgı üflemeli bir çalgıdır. İngilizce hormonica kelimesinden türeyerek günümüze armonika ve mızıka olarak adlandırılır. Nefes ve dil ile çalınan bir çalgıdır.


Mızıka oldukça eğlenceli bir çalgı olmakla birlikte öğrendikten sonra çoğu müzik aleti ile muazzam bir ilişki içerisinde çalmak ta oldukça keyiflidir. Mızıka özellikle küçük ve cepte de taşınabilen bir alet olduğundan kolayca taşınabilir. Çok güzel bir hobi aracıdır.


Özellikle çocuklarda müzik sanat eğitimi önemlidir. Bu konuda Pedagojik eğitim almış öğretmenlerimiz çocuklarınızla yakından ilgilenerek onların yeteneklerini ortaya çıkmasında yardımcı olacaklardır.