Her Yaştan Birey İçin Keman Kursları

Keman kursu izmiraraması sonucunda  İzmir Buca’daki Rapsodi Sanat Keman Eğitimi sitemize geldiyseniz doğru adrestesiniz. Keman kursu yazımızda kemana ve keman eğitimine dair bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Bilgi almak veya Ücretsiz Keman Deneme Dersine katılmak için 0533-014-23-94 ‘ü arayabilir veya whatsapp’dan mesaj atabilirsiniz. Kursumuza Şirinyer, Buca, Gaziemir, Konak ve Göztepe’den Kolayca Ulaşabilirsiniz. İzmir Keman Dersi Veren İyi Bir Kurs Arıyorsanız Doğru Adrestesiniz.

keman kursu izmir

Keman çalması zor mudur?

Keman çalması, diğer yaylı estrumanlara göre daha kolay olarak tanımlanabilir. Keman ve Çello gibi enstrumanların çok tercih edilmesinden dolayı, metod ve materyal  çokluğu sizin için keman öğrenmesini kolaylaştıracaktır. Keman kursumuzda da en kısa sürede keman öğrenmenizi sağlayacak keman ders programlarıyla sürdürülen derslerimize katılabilirsiniz.

Keman çalmak için yaş sınırı bulunur mu?

Üzülmeyin kemana başlamak için geç kalmadınız. Keman herhangi bir üst yaş sınırı gerektirmez. Fakat kemana başlayacak kişinin en az 5-6 yaşlarında olması tercih edilir. Küçük yaşlarda keman eğitimi, yetenekli bir çocuğu müziğe yönlendirmek için mükemmel bir tercihtir. Kişinin müzik algısının açılması için keman doğru bir enstruman tercihidir. Keman derslerine katılmak istiyorsanız keman kursu İzmir‘i arayıp ücretsiz keman deneme derslerine katılabilirsiniz. Unutmayın “sanatın yaşı olmaz!”

 

Keman çalmak için yetenek gerekli mi?

Keman çalmak için çok yetenekli olmanıza gerek yok. Fakat yetenek, keman çalmanızı kolaylaştıracaktır. “Ben yetenekli değilim, keman çalamam.” düşüncesini kafanızdan silip, bir an önce ilk adımı atarsanız, gerisinin geldiğini siz de göreceksiniz. Yetenek keman kursunun %30luk kısmını istekli olmak ise %70lik kısmını oluşturmaktadır.

 

Ne kadar sürede keman çalmayı öğrenirim?

Her enstrümanda olduğu gibi kemanda da isteğiniz ve çalışmanızla doğru orantılı olarak ilerlersiniz. Dersleri aksatmanız, sizin temponuzu ve ilerleyiş çizginizi bozabilir. Düzenli derse geldiğinizi ve yeterince çalıştığınızı hesaba katarsak, 3 ayda keman kursuyla büyük bir yol kat edebilirsiniz ve şarkı çalmaya başlayabilirsiniz.

 

Herkes keman çalabilir mi?

Yaşı uygun olan ve gerçekten isteyen herkes keman çalabilir. İnsanın istediği zaman başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Eğer başarıya ulaşmak istiyorsanız, hiç vakit kaybetmeden derslere başlamalısınız.

 

Keman ve viyola arasındaki fark nedir?

Keman en ince ses aralığı olan yaylı enstrumandır. Viyola kemandan kalın ses aralığına sahiptir, fakat kemandan sonra gelen en ince ses aralığına sahiptir. Çello ve Kontrabas da diğer yaylı enstrumanlardır. Yaylı enstrumanları ses aralıklarına göre kalından inceye sıralarsak, Keman-Viola-Çello-Kontrabas şeklindedir.

Derslere başlamak için daha önceden bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Keman derslerine başlamak için daha önceden enstrümanınız hakkında bilgi sahibi olmanıza gerek yotur. Derslerde eğitmenler tarafından size gerekli olan tüm bilgiler verilecektir. Bunun dışında dersler hakkında bilgi alabilmek için her zaman sanat merkezimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

 

Dersler sırasında neler öğretiliyor nasıl bir ders programı işleniyor?

Keman derslerine öncelikle Kemanın tutuşu,yay çekişi, temel nota bilgisi, parmak egzersizleri işlenir. Daha sonra öğrencinin belirgin bir ilerleme kaydetmesi ile birlikte basit parçalar, ileri parmak egzersizleri ve üst düzey nota bilgisi ile derslere devam edilir. Eğer eğitmeniniz gerek duyarsa, parçalarınıza piyano ile eşlik ederek doğru notayı kolayca bulmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

Ne tarz bir keman satın almalıyım?

Keman seçeneği enstrumanın popülerliğinden dolayı çok fazladır. Başlangıçta çok yüksek fiyatlı bir keman almanıza gerek yoktur. Alacağınız kemanda dikkat etmeniz gereken konulardan bir kaçı; entonasyon, keman boyu ve keman aksesurlarını doğru seçmektir. Daha ayrıntılı bilgi almak ve size en uygun kemanı seçebilmek için, sanat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz Keman Deneme Dersleri

Keman kursuna başlamadan önce ücretsiz keman deneme derslerimize katılarak siz de kemanla ilgili ayrıntılı bilgi alabilir ve keman eğitmenlerimizle tanışabilirsiniz. Keman Dersi Ücreti ve Keman Fiyatları içinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.