Gitar Kursu İzmir‘e Katılarak Kısa Zamanda Yüzlerce Şarkı Çalmak Mümkün!

Gitar Kursu İzmir ve Rapsodi Sanat Merkezi  uzman eğitim kadrosuyla Buca’da hizmetinizde. İzmir Buca’da gitar eğitimi veren Rapsodi Sanat Gitar Kursunun derslerle ilgili içeriğini bu yazımızda bulabilirsiniz.Bize ulaşmak için 0533-014-23-94 numaralı telefon üzerinden bilgi alabilir aynı zamanda Ücretsiz Gitar Deneme Dersi için randevu ayarlayabilirsiniz. Gitar Kursu İzmir Buca  Hizmetinizde. Şimdi Sık Sorulan Soruları Değerlendirelimgitar kursu izmir

Gitar çalması zor mudur?

Gitar çalmak kesinlikle zor değildir, bu algı yanlıştır. Herkes gitar çalabilir. Önemli olan, “ Ben gitar çalabilir miyim? ” sorusunu aşıp bir an önce işe koyulmaktır. Başlamak bitirmenin yarısıdır. Başlangıç adımını attıktan sonra yapamayacağınız birşey değildir. Eğer müziğe attığınız ilk adımlarınız ise gitar sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Çünkü gitar perdeli bir enstrüman olduğu için, perdesiz enstrumanlarda yaşayacağınız entonasyon(temis ses elde etme) sorununuz en aza düşecektir. İzmir Elektro Gitar kursuna katılıp gitar çalmayı daha da kolay bir hale getirebilirsiniz.

 

Gitar çalmak için yaş sınırı bulunur mu?

Müzik sekörünün gelişimi ile yaşa uygun olarak farklı boyutlarda gitarlar üretilmeye başlanmıştır. 4/4 lük gitarların yanında 3/4, 2/4, 1/4 gitarlar ile çocukların müziğer erken yaşta başlaması kolaylaşmıştır. Üç yaş ve üzeri çocuklar yaşına göre doğru gitar seçilerek rahatlıkla sanata ilk adımını gitar ile atabilirler.

Ayrıca bir müzik aleti çalabilmek için üst yaş sınırı da yoktur.  “Gitar çalmak için çok mu geç kaldım?” sorunu kafanızdan silip bir an önce işe koyulun. Sanat yaş koşulu gerektirmez, gitar çalmanın yaşı yoktur, gitar kursu İzmir‘e katılan 5 yaşından 85 yaşına kadar öğrenciler vardır!

 

Gitar çalmak için yetenek gerekli mi?

Yetenek gitar çalmanızı kolaylaştıran bir etkendir. Fakat gitar perdeli bir enstruman olduğu için siz doğru perdeye bastığınız sürece ses temiz gelecektir. Bu yüzden perdesiz enstrümanlara göre gitar daha az yetenek gerektiren bir enstrumandır.

 

Ne kadar sürede gitar çalmayı öğrenirim?

Gitarda ilerlemek öğrencinin performansına, derse düzenli gelmeye özen göstermesine ve düzenli çalışmasına bağlıdır. Bu koşullara dikkat eden öğrenciler  gitar kursunun eğitimlerine düzenli olarak uyarak performansına göre  3 ayda basit veya orta düzey parçaları çalmaya başlayabilirler.

 

Herkes gitar çalabilir mi?

Sanat aktiviteleri, insanları günlük yaşamın stresinden bir süre de olsa uzaklaştırdığı için, istedikten sonra herkes sanatla ilgilenebilir,  gitar dersi alabilir ve gitar çalabilir. Gitar, müziğin ilk basamaklarında size rahatlıkla eşlik edebilecek bir enstrümandır.

 

Gitar çalmaya klasik gitarla mı başlamak gerekir?

Böyle bir şart yoktur. Gitar çalmaya istediğiniz gitar türü ile başlayabilirsiniz. Klasik gitar ve Elektrik Gitar (Elektro Gitar) birbirine benzerlik gösterdiği için ilk adımlarda iki ile de başlayabilirsiniz. Fakat belli bir aşamadan sonra yönelmek istediğiniz gitar türü üzerinden devam etmeniz, enstruman üzerindeki gelişiminiz için daha faydalı olacaktır. Bunun dışında Bas gitar ve Perdesiz gitarda sistem farklı olduğu için, öğrenci direk bu gitarlar ile eğitimine başlamalıdır.

 

Gitar derslerine başlamak için daha önceden bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Gitar derslerine başlamak için daha önceden enstrümanınız hakkında bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Derslerde eğitmenler tarafından size gerekli olan tüm bilgiler verilecektir. Bunun dışında dersler hakkında bilgi alabilmek için her zaman sanat merkezimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

 

Gitar dersleri sırasında neler öğretiliyor nasıl bir gitar ders programı işleniyor?

Gitar derslerine öncelikle gitarın tutuşu, temel nota bilgisi, parmak egzersizleri işlenir. Daha sonra öğrencinin belirgin bir ilerleme kaydetmesi ile birlikte basit parçalar, ileri parmak egzersizleri ve üst düzey nota bilgisi ile derslere devam edilir.

 

Ne tarz bir gitar satın almalıyım?

Bütçenize göre bir çok gitar seçeneğiniz vardır. Başlangıçta çok yüksek fiyatlı bir gitar almanıza kesinlikle gerek yoktur. Alacağınız gitarın entonasyonu ve tuşesinin düzgün olmasına dikkat edildiği taktirde, alacağınız gitar başlangıç için uygun olacaktır. Daha ayrıntılı bilgi almak ve uygun gitarı seçebilmek için, sanat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz Gitar Deneme Dersi

Gitar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek, gitar öğretmenlerimizle tanışmak, gitar kursuyla ilgili aklınızdaki soruların cevapları için ücretsiz gitar deneme derslerine katılabilirsiniz.Numaramız 0533-014-23-94, Klasik Gitar Kursu Fiyatları İçinde Bu numaradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca  Piyano Kursu İzmir ve Keman Kursu İzmir Gibi Hizmetini Vermekte Olduğumuz Diğer Kurslar İçinde Aynı Numaradan Bizlere Ulaşabilirsiniz. İzmir elektro gitar kursuna  bağlantımıza tıklayarak ulaşabilirsiniz