Bireysel Çello Dersleriyle Kısa Sürede Çello Çalmayı Öğrenebilirsiniz!

Çello kursu İzmir ile ilgili sitemizde çello kursuna ait  ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Yazımız haricinde bilgi almak Çello Fiyatları hakkında bilgi almak, Çello Dersi hakkında bilgi almak ve Ücretsiz Çello Deneme Dersine katılmak istiyorsanız 0507 314 36 64 ‘ü arayarak bize ulaşabilirsiniz.


Çello çalması zor mudur?

Çello çalmak düşünüldüğü kadar zor bir şey değildir. Eğer çelloda harikalar yaratmak istemiyorsanız. Kısa sürede çello çalmasını öğrenebilirsiniz. Fakat çelloda harikalar yaratmak istiyorum diyorsanız, bu biraz daha uzun sürecektir. Sizin düzenli çalışmanıza bağlı olarak, çello çalmak daha da kolaylaşacaktır. Çello çalmak için gerekli özellikler herkeste mevcut olabilir. Gerekli olan şey bu özelliğinizi kullanmak olacaktır.


 

Çelloya kaç yaşında başlanır?

Artık her yaşta çocuk için çello üretiliyor. Buna bağlı olarak çello çalmak için çok büyük olunması gerekmez. Çello çalan küçük çocuklar internette tıklanma rekorları bile kırıyorlar. Eğer çocuğunuz 4-5 yaşındaysa, 1/4 boyutunda bir çello ile hemen çello kursu İzmir‘e başlayabilir. Fakat her çocuğun kişisel özellikleri olduğunu düşünürsek, derslere başlamadan önce, çello kursumuzdaki uzman eğitmenler ile görüşmeniz size daha çok yardımcı olacaktır. Ayrıca çello kurslarına katılmak için üst yaş sınırı da yoktur.


Çello çalmak için yetenek gerekli mi?

Her enstrümanda olduğu gibi çelloda da yetenek, beraberinde hızlı öğrenmeyi de getirir. Fakat bu demek değildir ki çello kurslarına başlamak için yetenekli olmalısınız. Herkes çello çalabilir. Herkes çello çalmayı deneyebilir. Çello kursları hemen denemelisiniz. Bir kaybınız olmadığı gibi, artınız olacaktır.


Ne kadar sürede çello çalmayı öğrenirim?

Yaylı bir enstrüman çalmak, yay çekme bilgisi gerektirir. Çello kurslarımızda yay çekmeyi ve basit egzersizleri öğrendikten sonra 3 ay içinde basit parçalar çalmaya başlayacaksınız. Tabi bu sizin düzenli çalışmanıza ve kurstaki devamlılığınıza bağlıdır. İsteğiniz olduğu sürece kısa sürede çello kursumuzda mükemmel bir gelişme kat ettiğinizi fark edeceksiniz.


Herkes çello çalabilir mi?

4-5 yaşının üstündeki herkes çello çalabilir. Yoğun iş hayatının içinde, günlük koşuşturmaların yanında, “Herkes çello çalabilir mi?” düşüncesinden kurtulup, bir an önce çello kurslarına başlamanızı öneririz. Müzik enstrümanı çalmak sizi psikolojik olarak rahatlatır. Her gün enstrümanınıza vakit ayırarak kendinize, günlük yaşam temponuzdan sıyrılıp derin bir nefes alacak yol açmış olursunuz.


Yaylı enstrümanlar arasındaki fark nedir?

Yaylı enstrümanlar arasındaki esas fark ses aralığıdır. En ince sesli yaylı enstrüman keman ve en kalın sesli yaylı enstrüman kontrbas dır. Tüm yaylı enstrümanların tutuşları, çalınışları ve nota düzeni değişiklik göstermektedir. İnceden kalına doğru sıralarsa yaylı enstrümanlar şu şekildedir. Keman-Viola-Çello-Kontrabas.


Çello derslerine başlamak için daha önceden bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Çello derslerine başlamadan önce herhangi bir birikime gerek duymayacaksınız. Bunun yanında kesinlikle önceden çello kursumuza danışıp bilgi almanız sizin işinize yarayacaktır. İnternet üzerinde elde edemediğiniz birçok bilgiyi çello kurslarımızda, çello eğitmenlerimiz tarafından ayrıntılı bir şekilde cevaplandırabilirsiniz.


Çello dersleri sırasında neler öğretiliyor nasıl bir ders programı işleniyor?

Çello dersleri sırasında öncelikle çello tutuşu, yay çekişi, temel nota bilgisi ve parmak egzersizleri öğrenirsiniz. Bundan sonraki gelişiminize göre, çello kurslarındaki eğitmenlerimiz sizi yönlendirecektir.


Ne tarz bir çello satın almalıyım?

Öncelikle çello kursuna başlayacak kişinin yaşına dikkat edilmeli. Buna göre karar verilip gerekli büyüklükte bir çello alınmalı. Bunun dışında bütçenizi sarsmayacak çello seçenekleri çok fazla. Siz en çocuğunuza veya kendinize en uygun çelloyu almadan önce, çello kurslarımızla iletişime geçip fikir sahibi olmanız sizin işinize yarayacaktır.