Davul mu bateri mi şeklindeki tartışmalara konu olan, grupları gizliden gizliye yöneten ve kontrolünü sağlayan, çalması oldukça keyifli, kalori yaktırma stili oldukça eğlenceli bir ritm aletidir bateri. Bateri Kursu İzmir Buca Yoğun yaşantınız içindeki sorunlardan ayrışmanızı sağlayacak, sizi dinleyenlerin aklında ”ne kadar havalı bir enstrüman” algısını oluşturacak, bütün stresinizi sanki terapi alıyormuş gibi ortadan kaldıracak bu ritm aletini birlikte analiz edelim ve sonrasında bateri kursu İzmir ile ilgili merak ettiğiniz soruların detaylı cevaplarına değinelim.

Bateri kurs fiyatları hakkında bilgi almak için merkezimizi arayabilirsiniz.

Rapsodi sanat şuan için İzmir Buca’da hizmet vermemektedir. Önümüzdeki eğitim öğretim dönemi olan 2019-2020’de tekrar aktif olarak açılacaktır. Dilerseniz yine Buca’dan rahatlıkla ulaşabileceğiniz anlaşmalı sanat merkezimiz olan Söz Konusu Sanat ile iletişime geçebilirsiniz.

İzmirspor metro ( Nokta durağı ) istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan Söz Konusu Sanat’ın sitesine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz ; https://sozkonususanat.com/

Ayrıca bateri kursu sayfasına ulaşmak için bateri kursu İzmir  bağlantısını kullanabilirsiniz.


Bateri Kursu İzmir ile Stressiz Bir Günün Kapılarını Aralayın!

Keyifli ders işleyişiyle herkesin hevesini arttıran bateri, fazla kilolarınıza eğlenceli bir yolla elveda demenizi sağlayan, işin ve günlük yaşantının olumsuzluklarını kapıda bırakmanızı sağlayacak, hareketli yapısıyla ruh halinizi bir anda değiştirecek, kısacası artık terapiste para vermeye son dedirtecek bir müzik aletidir bateri! Bunlar tamam ama ben bateri çalabilecek miyim?, bu yaşta bateri çalmaya başlasam ne derler?, zaten baterim yok ne kadar ilerleyebilirim ki? Gibi sorularınıza cevap alabilmeniz açısından sizi de ücretsiz bateri kursu İzmir deneme derslerimize davet ediyoruz.

Ücretsiz bateri kursu İzmir tanışma derslerine randevu almak ve baterinin bütün merak ettiğiniz noktalarını öğrenmek için;0553 174 68 89  no’lu telefondan bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

 • Bateri çalmak için yaş sınırımız yok!
 • Sınıf derslerimiz mevcut.
 • Haftanın 7 günü açığız.
 • Bateriyi isteyen herkes çalabilir.

Bateri çalmak istiyorsunuz ve kendinize bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir kurs mu arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Bütün eğitmenlerimiz alanında uzman ve profesyoneldir. Derslerimiz hem eğlenceli hem de öğretici geçmektedir.

Bateri, Fransızcadan gelen bir kelimedir ve vurmalı çalgılar bütününe denmektedir. Bateri doğru bilinenin aksine çok hızlı olmak değil denge ve akıcılık gerektirmektedir. Standart bir bateri 5 adet davuldan ve 2 adet zilden oluşmaktadır. Davullar trampet, tom1, tom2, floor tom ve bas davuldan oluşur. Ziller ise Hi-Hat ve Ride’dır.

Bateri çalmak için kullanılan sopalara baget denmektedir. Ama müzik türüne göre baget yerine fırça veya tokmakta kullanılabilmektedir.

Değişik kalınlık ve uzunluklarda bagetler bulunmaktadır. Fakat en çok kullanılan baget türleri 5A ve 5B’dir.

Bateri Kursu İzmir Hakkında Merak Edilenler

 • Bateri çalmak zor mudur?
  Bateri öğrenmek dışarıdan bakıldığında çok komplike gibi gözükse de aslında sistematik bir ilerleyiş sağladığında oldukça kolaydır. Heves ve düzenli çalışma bateri öğrenmenin temelini oluşturur, bu yüzden bateri kursu İzmir olarak sizi bateri çalmaya iten nedeni hatırlayıp bir an önce pratiklere başlamanızı öneriyoruz!


 • Bateri kursuna katılamak istiyorum, katılım için yaş aralığı nasıl?
  Bateri kursu İzmir eğitimlerimize katılan en minik öğrencimiz 5 yaşındadır, ortalama başlangıç yaşı olarak 6 yaş önerisinde bulunsak bile bazı durumlarda bu yaş sınırı düşebilmektedir. Yetişkinler içinse böyle bir yaş problemi bulunmamaktadır, heves eden herkes istediği zaman bateri kursuna katılabilir. Unutmayın sanatın yaşı yoktur!


 • Yetenekli miyim bilmiyorum, yine de bateri çalmayı öğrenebilir miyim?
  Bizce yetenek konusunu fazla kafanıza takmadan öncelikli olarak sormanız gereken şu; gerçekten bateri çalmak istiyor muyum ve isteklerime vakit ayırıp kısa bir pratik yapma aşamasını gerçekleştirebilecek miyim? Cevabınız evet ise yetenek konusuna takılmamanızı tavsiye ediyor ve sizi bateri kursu İzmir‘in %100 öğrenme garantili eğitimlerine davet ediyoruz!


 • Parçalara eşlik edebilmem için ne kadar bir süreç gerekli?
  Aslında bu konunun cevabı derslerde göstereceğiniz performansta saklı olsa da, bir genelleme yapmamız durumunda 12 haftalık bir eğitim süreci içerisinde bateriniz ile parçalara eşlik etmeye ve temel seviye ritmlerinin ardından ileri seviye ritm uygulanışlarına geçmeye başlayabilirsiniz.


 • Baterinin notası var mı, varsa nota öğrenmem şart mı?
  Davulunda notası mı olur demeyin, oluyor işte. Nota elbette ki şart değil ancak ”ben taktım kafama sadece bir iki parça değil, ben duyduğum şarkıya eşlik edebilmek istiyorum” diyorsanız ve bu konudaki hakimiyetinizi arttırmak yönünde düşünceniz varsa kolayca nota öğrenebilir ve bateri kursu İzmir ile işleyişinizi bu şekilde sağlayabilirsiniz.


 • Baterim yok, pratik yapma konusunu nasıl çözebilirim?
  Hiç merak etmeyin, bateri kursu İzmir olarak öğrencilerimize kolaylık sağlamak ve öğrenme sürelerinin hızlı bir şekilde ilerlemesine katkıda bulunmak için, bateri sınıflarımızı ücretsiz olarak kullanımınıza sunmaktayız. Sizde sanat merkezimizin müsaitlik durumunu telefonla sorgulayarak, uygun olduğunuz gün ve saat aralığında pratik yapabilirsiniz.


 • Bateri fiyatları çok mu pahalı?
  Bateri fiyatları çok uçuk rakamlara çıkabildiği gibi çok uygun fiyata da bateri bulabilmek mümkündür. Diğer enstrümanlar ile kıyaslandığında fiyatı biraz daha yüksek olan bu müzik aletini dijital, akustik gibi seçenekler çerçevesinde değerlendirebilir ve iyi bir piyasa sorgulaması içerisine girerek 2. el, gayet uygun fiyatlı bir bateri satın alabilirsiniz.


 • Nasıl bir bateri almam daha iyi olur?
  Eğer ki bateri çalma konusunda yeni iseniz hesaplı, bütçenizi çok fazla zorlamayacak bir bateri almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca bateri satın alırken bulunduğunuz konumda oldukça büyük bir önem taşıyor. Eğer ki müstakil bir evde oturuyorsanız akustik bateri almanız çok sıkıntı yaratmayacaktır, ancak bulunduğunuz konum bir apartman dairesi ise komşularla sıkça ses konusunda problem yaşamamanız açısından dijital bir bateri edinmenizi öneririz.


Ücretsiz Bateri Tanışma Dersi

Bateri kursu İzmir de nasıl bir program uygulanacağını hakkında bilgi almak, bateri öğretmenlerimizle birebir olarak tanışmak, bateri üzerinde mini bir deneme yapıp aklınızdaki soruları aydınlatmak için;0553 174 68 89  numaralı telefonu arayıp, Rapsodi Sanat’tan deneme dersine randevu oluşturabilirsiniz!

Bateri çalanlar için harika bir motive kaynağı olan ”Whiplash” filminden bir videoyu sizinle paylaşarak, yazımızı sonlandırıyoruz.