Bateri Dersi İzmir‘le stres atın!

Bateri kursu İzmir Buca Eğitmenlerinin Katkılarıyla Hazırlanan Yazımızda Sanat Merkezimizin Bateri Dersi Hakkında Bilgiler Vereceğiz. Daha Ayrıntılı Bilgi Almak ve Ücretsiz Deneme Derslerinden Faydalanmak İstiyorsanız 0533-014-23-94 Numaradan bize Ulaşabilirsiniz.

Bateri kursumuzla kısa sürede bateri çalmayı öğrenebilirsiniz. Bateri Dersi İzmir de Dersler özel ders olarak yapılmaktadır, bateri derslerinin günleri ve saatleri bateri öğrencileriyle ortak olarak belirlenmektedir. İzmir Bateri Kursu Fiyatları için Telefon Numaramızdan Bizlere Ulaşabilirsiniz.

bateri-kursu-izmir

Bateri Eğitimi Hakkında

Bateride eğitim doğru baget tutumu ile başlar.El,ayak koordinasyonunu geliştirmek amacıyla yapılan egzersizlerle devam eder.Daha sonra temek ritim egzersizlerine geçilmektedir.Daha sonra bateri kursunda atak çalışmaları,şarkı çalışmaları ve tekniklerle devam etmektedir .Bateri kursunda önemli olan bütün aşamaların tam anlamıyla eksiksiz yapılmasına özen göstermektedir. Başlangıçda yapılan bu egzersizler temeli oluşturmakla beraber yanlış bir tutum içerisinde kurs devam ettiği takdirde ileride sıkıntı yaşatabilecek hataların ortaya çıkması olağandır.

Bateri çalmanın hem mental hemde fiziki yararları bulunmaktadır. Ruhsal bir rahatlama sağlar günlük hayatın stresinden uzaklaşmanıza yardımcı olduğu bir gerçektir. Baterinin mental olarak yararları bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Fiziki olarak da kan dolaşımını ve kalp dolaşımını hızlandırarak kalori yakmanıza yardımcı olur.Çocuklarda ise ritim duygusunun gelişmesi kişisel hayatında daha öz güvenli, kısa zamanda doğru ve net karar verebilme yetilerini geliştirdiği bilimsel araştırmalarla ortaya konulmuştur.Konsantrasyonun arttırılması, sosyalleşme, kendini ifade edebilme konularında fayda sağlayan müzik eğitimi için okul öncesi dönem en önemli dönemlerdir. Ritim eğitimi müzikte temel eğitimdir.

Baterinin Tanıtımı

Bateri bir müzik grubu yada orkestrada şarkılara ritim tutmaya yarayan birden fazla vurmalı çalgılar takımıdır. Kelime olarak Fransızcadan gelen Bateri metronom esas alınarak şarkılara ritim tutmaya yarar.Bir Bateri seti genelde 5 parça davul ve 3 zil setinden oluşur.Setler high tom,mid tom,low ton,trampet ve kick davul takımlarından oluşur ziller ise crash hi-hat ve ride zil takımlarından oluşur. Bateriye isteğe ve yaptığınız müzik türüne göre eklemeler yapılabilinmektedir. Örneğin metal müziklerinde kick davulunun yanına bir pedal diye eklenerek twin pedalı eklenerek kick davuluna daha seri vuruşlar yakalanabilmektedir. Bateri bagetler aracılığı ile çalınan bir enstrümandır.Bagetler genelde tahtadan yada karbon türü alaşımlardan yapılmaktadır. Genelde tahta bagetler tercih edilir. Bagetler müzik türüne göre bir çok türü bulunabilmektedir. Farklı kalınlıklarda ve malzemelerde bagetler bulunmaktadır .Örneğin Blues gibi hafif müziklerde fırça bagetler kullanılmaktadır.

Bateri Kurs Fiyatları İçin Telefon Numaramız: 0533 014 23 94