Bağlama kursu izmir, aramalarıyla ulaştığınız bağlama kursu izmir eğitmenlerimizin hazırladığı yazımıza hoşgeldiniz. Bağlama kursu hakkında bilgi almadan önce bize ulaşmak istiyorsanız ve Ücretsiz Bağlama  Deneme Dersi almak istiyorsanız veya saz kursları fiyatları öğrenmek istiyorsanız 0507 314 36 64 ‘ü arayarak bize ulaşabilirsiniz. Kursumuza Buca, Gaziemir, Konak, Bornova’dan kolayca ulaşabilirsiniz. Saz Kursu İzmir Buca olarak Kursumuz Hakkında Sizleri Biraz Bilgilendirelim.


Bağlama Kursu Hakkında Bilgi

Bağlama kursu alırken ilk olarak doğru bağlama ve mızrap tutumu ile başlanmaktadır.Daha sonra parmak alıştırmalarıyla devam eder,nota eşliğinde çalma önemli bir husustur. Yöresel tavırlar,şarkılar ve tekniklerle devam etmektedir. Başlangıç seviyesinde her bir egzersizin atlanmadan tam anlamıyla doğru yapılması çok önemlidir.         Nitekim bu egzersizlerle temek atılmaktadır. Ücretsiz Deneme Bağlama Kursu için numaranız : 0507 314 36 64


 

Bağlama Nasıl Bir  Müzik Aletidir?

Ülkemizde önemli bir yeri olan bağlama genelde Türk Halk Müziğinde kullanılan,yöreleri ve boyutlarına göre farklı isimler alan telli çalgıdır. Parmakla yada mızrap ile çalınır. Bağlama, divan sazı, bozuk, çöğür, kopuz, ırızva, cura ve tambura gibi çeşitleri bulunmaktadır.


Bağlama tekne, göğüs ve sap kısımlarından oluşur ve genelllikle dut ağacından olması tercih edilmektedir. Kalitesine göre değişik ağaç türünden yapılmaktadır. Bağlamada çeşitlerine göre ikişerli yada üçerli gruplarla üç grup telden oluşmaktadır.


Bağlamanın akordlanması da yörelerine ve çeşitlerine göre değişmektedir. Farklı akord düzenleri mevcuttur. Örneğin Bağlama akord düzeni ( La- Sol – Re),Segah akord düzeni (La – Si – Sol), Abdal akord düzeni( La – Re – Sol) gibidir. İşlemek istediğiniz yörelere göre akord edilmektedir. Akord edilme işlemi ise sap kısmının tekneden uzak kısmı üzerinde tellerin bağlandığı Burgu adı verilen parçalardan yapılmaktadır.


Bağlama çalmanın ve genel anlamda müzikle uğraşmanın birey gelişimi üzerinde önemli etkileri vardır,köklerine bağılık, kişisel hayatında daha özgüvenli, kısa zamanda doğru ve net karar verebilme yetilerini geliştirdiği bilimsel araştırmalarla ortaya konulmuştur.Konsantrasyonun arttırılması, sosyalleşme gibi etkiler bireyin üzerinde olumlu etkiler göstermektedir.


İzmir ücretsiz saz deneme kursları hakkında bilgi almak için numaramız 0507 314 36 64