Dans Kursu İzmir ile profesyonel dansçılara taş çıkaracaksınız!


İzmir modern dans kursları ve İzmir dans kursları ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bize 0553 174 68 89 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz!


Ruhun bedene hükmettiği nadir anlar. gizli uçma dürtüsü. ..

Günümüzde  kültürel yapıların çağdaşlıkla eş zamanlı olarak üretiminde dans, insanların kendini ifade edebilmesinde önemli bir yere sahiptir. Bu anlamda yaşamın en temel güdüsel hareketlerinden doğmuş olduğu düşünülen dansı bir çeşit iletişim aracı olarak betimlemek yanlış olmayacaktır.


Bir başka deyişle  insanın  kendi içsel dünyasındaki  gerilim ve değişimlerin bir nevi ritmik yansıması olarak adlandırabileceğimiz dans, aynı zamanda eğlenceli olması yönüyle geçmişten günümüze kadar popülerliğini kaybetmemiş bir alandır.


Özgürleştirici ve  pozitif yönleriyle insan hayatının da enerjik etkiler bırakan dans her dalda olduğu gibi kendi içerisinde de birden fazla türe ayrılmaktadır. Buna en güzel vereceğimiz örneklerden bir tanesi  geçmişten günümüze kadar olan  süreçte farklı coğrafyalarda ki farklı kültürlerin karşımıza çıkardığı danslardır.


Olayın derinliklerine biraz daha inecek olursak  İnsan yaşamı boyunca büyük bir dansın içerisinde değil midir zaten? Çünkü dans etmek hareket etmektir, hareket doğanın temelidir ve içimize kazınmıştır.Kalbimizden göz kapaklarımıza, güneşin doğuşundan batışına ve yürüyüşümüze kadar her şey bir nevi danstır. Bazı gunler balad, bazıları salsa, bazıları bale ve bazıları da up tempo swingdir ve çoğunun sonunda fade out (giderek azalma)ile uykuya döneriz ki bu bile dansın bittiği anlamına gelmemektedir bizce..


Dolayısıyla özellikle farklı kültürlerin anlaşılabilmesinde bile dans sanat dalları arasında en eğlenceli ve enerjik olan türdür.  Günümüzde popüler ve kültürel olan dansların sentezi sonucu farklı boyutlara ulaşabilen dans aynı zamanda pek çok sanat türüyle de paralel olarak sürekliliğini korumaktadır.  Bunlardan bir tanesi şüphesiz müziktir. Öyleyse müziği insan vücudu  üstünden dinlemek istemez misiniz ?


Dilerseniz şimdi kendi içerisinde ayrılan ve sanat  merkezimizce profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilen dans türlerine bir göz atalım.

-Salsa Kursu

-Bale Kursu

-Arjantin Tango Kursu

-Flamenko Kursu

-Modern Dans Kursu

-Hiphop Kursu

-Zeybek Kursu

-Oryantal Kursu

-Enternasyonel Latin Dansları Kursu

-Sosyal Latin Dansları Kursu

-Vals Kursu

-Strees Jazz Kursu

-Rock’n Roll Kursu

-Düğün Dansı Kursu

-Bachata Kursu

-Cha Cha Cha Kursu


İzmir dans kursları Buca ile ruhunuza anlam katacaksınız!